• Головна
  • Фракція Народної Партії
  • Народні депутати України
Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Народна Думка

Чи підтримуєте ви введення другої державної мови в Україні?

Категорично проти

Не підтримую

Підтримую

Мені байдуже

Всього голосів: 1781

архів

Народні депутати України

ДОВГИЙ Станіслав Олексійович

Член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, заступник керівника групи з міжпарламентських зв'язків з Новою Зеландією, заступник керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Французькою Республікою, заступник керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою, заступник співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина

Станіслав Довгий народився 23 липня 1954 р. в с. Ганно - Требинівка Устимівського району Кіровоградської області.


По закінченню школи С.Довгий вступив на механіко-математичний факультет Київського державного (нині національного) університету ім. Т.Г.Шевченка. Розпочав трудову діяльність в Київській середній школі № 6, потім - в Інституті автоматики Міністерства приладобудування засобів автоматизації та систем управління СРСР.

В подальшому працював в Інституті гідромеханіки НАН України, де пройшов шлях від аспіранта до завідувача відділом.
Був відповідальним виконавцем та керівником ряду науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт загальнодержавного значення у галузі суднобудування, авіа- та ракетобудування.
З перших днів аварії на ЧАЕС С.Довгий працює в складі робочої групи НАН України по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Під керівництвом С.Довгого була створена організаційно-технічна система ОТС "Інформ-Чорнобиль", яка стала базовою для Мінчорнобилю України.

З 1991 по 1997 рр. С.Довгий - Генеральний директор Науково-виробничого об'єднання "Топаз-Інформ". В подальшому - директор Українського інституту досліджень навколишнього середовища і ресурсів при Раді національної безпеки і оборони України (1997-1998), Міністр у справах науки і технологій України (1998-1999), Член Ради з питань інтелектуальної власності та трансферу технологій при Президентові України (1999-2000), Голова Державного комітету України з питань науки та інтелектуальної власності (1999-2000), Голова правління ВАТ "Укртелеком" (2000-2001), Голова Державного комітету зв'язку та інформатизації України (2001-2002), Голова Спостережної ради ВАТ "Укртелеком" (2001-2003), народний депутат України четвертого скликання від блоку "За єдину Україну", №33 в списку, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, транспорту житлово-комунального господарства та зв'язку, секретар Спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього, співголова фракції Партії промисловців і підприємців України (2002-2006), народний депутат України п’ятого скликання від Блоку "Наша Україна", №28 в списку, член фракції Блоку "Наша Україна", член Комітету Верховної ради України з питань бюджету (2006-2007), народний депутат України шостого скликання від Блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА", №55 в списку (2007- жовтень 2010 року), з 5 жовтня 2010 року – член депутатської фракції „Блок Литвина” у Верховній Раді України.

 

Одружений, має сина і дочку.