Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Володимир Литвин: "Надати російській мові статусу державної практично неможливо"

21.03.2012

Ініціатива про надання російській мові статусу державної мови на сьогодні не може бути практично реалізована. Про це заявив на брифінгу після погоджувальної ради Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Він нагадав: для того, щоб змінити статтю 10 розділу І Конституції України, яка визначає мовний статус держави, необхідно понад 300 голосів, дві сесії парламенту. На сьогодні жодного законопроекту на цю тему до парламенту не внесено. "Проблема не може бути реалізована у практичній площині, тому коментувати та оцінювати немає підстав, - сказав В. Литвин. - А ініціатива є і має право на життя, як і всі інші бачення цієї проблеми". Глава парламенту розповів, що у неділю побував на книжковому ринку "Петрівка" і на власні очі побачив, що 99,9 відсотка видань, які там продаються, - російською мовою. "Навіть у радянський період українська мова була більше представлена у всіх сферах життя та, зокрема, у книговидавництві", - зауважив він.

Питання про "нарізання" виборчих округів перед парламентськими виборами, яке нині турбує депутатів, відповідно до закону є компетенцією ЦВК. До 10 квітня вона повинна визначити межі виборчих округів, нагадав В. Литвин. "Нам не треба створювати додаткові підстави для додаткового напруження", - підкреслив глава парламенту. Однак питання виборчого процесу буде розглянуто на спеціальному зібранні лідерів фракцій за участю керівника парламенту. Вносити зміни до виборчого закону в частині формування виборчих округів наразі практично неможливо через брак часу, вважає Голова Верховної Ради. За його словами, цю ідею можна було реалізувати раніше, але за умови, що не виникало б конфліктів і цю пропозицію підтримала б конституційна більшість.

"А нині треба рухатися, виконуючи приписи закону про вибори народних депутатів, не створюючи додаткового напруження", - вважає В. Литвин.

Нова редакція Кримінального процесуального кодексу буде винесена на постатейний розгляд сесійної зали, коли до цього будуть готові народні депутати, повідомив В. Литвин. Він нагадав, що відповідно до Регламенту депутати повинні мати час для ознайомлення з цим величезним документом, який містить понад 1400 сторінок, до якого внесено майже чотири тисячі поправок і прикута надзвичайно велика увага суспільства.

Олександра Кучерява

Газета «Голос України»  від 20.03.2012

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=251830

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".