Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Мистецтво бути жінкою

09.03.2012

У далекому минулому залишилися часи, коли жінка займалася лише домашнім господарством. У боротьбі прекрасної половини людства за свої права минули століття, протягом яких жінки змагалися за рівні права з чоловіками, за право на освіту, роботу, за зміну ставлення до себе, відхід від відомих трьох німецьких «К» – kinder, kirche, küche (діти, церква, кухня). Наприклад, в епоху Третього рейху працююча жінка зазнавала чималої дискримінації: медицина, юриспруденція та служба в урядових структурах були доступні лише для чоловіків. Минали роки і жінки намагалися довести всьому світові, що вони можуть працювати не гірше за чоловіків і досягти успіхів навіть у суто чоловічих професіях.

Зазирнувши в історію, ми побачимо, що перша хвиля жіночого руху в Україні (друга половина XIX – початок XX століття) розвивалася під впливом загальноєвропейського руху, однак він мав і окремі прояви та шляхи розвитку, зумовлені специфічним становищем української нації під чужим поневоленням. Його витоки беруть свій початок на Наддніпрянській Україні, що входила тоді до складу Російської імперії. Прагнення до здобуття вищої освіти виявилося вже у 50-х роках XIX століття, а в 1860 році жінки здобули право вступати до університетів. Пізніше активна життєва позиція жінок, протест проти патріархальної сім’ї створили підґрунтя для підвищення авторитету жінки у суспільстві. У 90-ті роки XIX ст. жінки почали активно вступати у політичні партії, а початок XX століття позначився зростанням чисельності жіночих організацій різного спрямування. Дещо зменшилась активність жіночого руху в радянський період, натомість відновилася наприкінці 80-х років, і на повний голос заявила про себе після проголошення незалежності України.

Бути справжньою жінкою в сучасному світі є великим мистецтвом, а бути жінкою з активною життєвою позицією – це не лише мистецтво, а й постійна кропітка робота. Пересічна українка перестала бути лише домогосподаркою, адже тепер вона займається наукою, бізнесом, спортом, політикою і т.д. При цьому вона не припиняє бути берегинею домашнього вогнища, стежити за власною оселею, народжувати і виховувати дітей, смачно готувати, чудово виглядати, а також завжди бути чуйною і спокусливою дружиною. Погодьтесь, таке під силу не кожному чоловікові.

Природна витримка, толерантність, кмітливість, працьовитість, відповідальність та наполегливість допомагають слабкій половині людства досягати неперевершених результатів у різних сферах життя. За своєю натурою жінки завжди прагнуть до досконалості чи то в освіті, роботі, чи у стосунках із чоловіками, вихованні дітей, облаштуванні власної домівки. Сучасний світ відкриває перед жінкою чимало можливостей, натомість кидає нові виклики. Вона мусить гармонійно поєднувати освіченість і високі професійні якості з чуйністю дружини та матері. При цьому жінка постійно має доводити якщо не свою перевагу над чоловіками, то хоча б рівність із ними. Це трапляється скрізь: в офісі, на дорозі (якщо жінка за кермом авто), у спорті та в політиці. Проте сучасна жінка відчуває себе по-справжньому щасливою лише тоді, коли повністю реалізує себе.

У такій безперервній гонитві прекрасної половини людства за досконалістю цікавою є думка чоловіків із цього приводу. Так, останні соціологічні дослідження показали, що чим успішніша жінка в кар’єрі, тим привабливішою вона здається чоловікам. Такої думки дотримується близько двох третин чоловіків. Часи, коли ідеальним вважався образ тихої домашньої жінки давно минули. Нині чоловіки переконані, що жінка має бути сильною, чуттєвою і владною. За даними дослідження компанії Electronic Arts, 66% чоловіків приваблюють сильні та незалежні жінки, а в категорії 30-34 - річних чоловіків цей відсоток сягає 71. Ділові жінки «часто недоступні, і це приваблює чоловіків», зауважив фахівець із відносин Джо Барнетт, коментуючи результати дослідження.

Втім не варто забувати, що за постаттю сильної, самодостатньої та успішної жінки приховується тендітна і вразлива особа, яка прагне уваги, шани, підтримки та кохання від чоловіка. Сучасна жінка, як і багато століть тому, хоче кохати і бути коханою, відчувати поруч опору, мріє, аби чоловіки боролися за її прихильність, дарували компліменти, подарунки та квіти. Яких би успіхів жінка не досягла в суспільстві, іноді їй хочеться бути слабкою, романтичною і сентиментальною, щоб про неї піклувалися і захищали. Саме тому чоловіки ніколи не повинні забувати, що жінки, попри всі свої досягнення, завжди були, є і будуть слабкою статтю.

 

Леся Кіхно

Опубліковано в газеті «Народна» № 9 (339) від 10 березня 2012 р.

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".