Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Про сільські проблеми – з перших вуст

13.04.2012

Про сільські проблеми_250.jpgЖителі Куйбишевського району добре знають народного депутата України Валерія Олексійовича Баранова. Бердянці тричі обирали його міським головою. У 2007 році після позачергових виборів у Верховну Раду України він став парламентарієм. Нині В.О. Баранов є головою Комітету Верховної Ради з питань бюджету. У районній газеті періодично з’являються його публікації на актуальні теми.

Валерій Олексійович добре знає міські проблеми, адже десятиліття очолював Бердянську міську раду і виконавчий комітет. Тепер він знайомиться із проблемами громадян, які проживають у сільській місцевості. Народний депутат поставив собі за мету побувати в усіх сільських і селищних радах нашого краю, до якого входять території Куйбишевського, Розівського, Чернігівського та бердянського районів.

На початку березня В.О. Баранов мав зустрічі із мешканцями Куйбишевської, Комиш-Зорянської селищних рад, Білоцерківської, Благовіщенської, Гусарківської сільрад. А днями відвідав ще п’ять сільських рад. У поїздці по району В.О. Баранова супроводжували голова нашої райдержадміністрації В.О. Зайковський та помічник депутата А.І. Стрюк.

Спочатку народний депутат і супроводжуючі його особи завітали у Шевченківську сільраду. Зустріч із селянами відбулася в актовому залі сільвиконкому.

Голова райдержадміністрації В.О. Зайковський представив шевченківцям В.О. Баранова. Володимир Омелянович розповів, що Валерій Олексійович вважає залучення коштів на соціально-економічний розвиток територій одним із найважливіших завдань народного депутата. У 2011 році за сприяння парламентарія реконструйовано систему опалення Новоукраїнської ЗОШ, здійснено капремонт покрівель шести житлових будинків у Комиш-Зорі і Куйбишевому, реконструкцію котельні райлікарні, придбано електрокардіограф, влаштовано вуличне освітлення у ряді населених пунктів району у рамках програми «Світло – селу» і т. д.

В.О. баранов запропонував жителям Шевченківського вести відвертий діалог. Першим взяв слово від громади сільський голова Г.М. крамар. Першочергові проблеми: енергозберігаючі заходи у місцевому дитсадку, ремонт доріг, допомога медустанові.

Народний депутат повідомив, що тепер затверджено фонд регіонального розвитку. Через нього бюджетні гроші можна використати для об’єктів соціальної сфери, в т. ч. і на депресивних територіях. Повинна бути проектно-кошторисна документація на кожен об’єкт з усіма висновками та експертизами, тільки тоді можна сподіватися на виділення коштів. енергозберігаючі заходи (утеплення приміщень, заміна вікон, реконструкція системи опалення) можна провести за кошти, які виділяються Україні у рамках Кіотського протоколу.

Реформи треба проводити, наголосив Валерій Олексійович, в т. ч. й адміністративну, треба скорочувати апарат управління, рішуче боротися із корупцією. Ідуть реформи й у агропромисловому комплексі України. У державу уже не завозиться курятина, удвічі скоротилися закупівлі свинини, менше завозиться овочів та фруктів, бо заклали нові сади, звели склади тощо. Приймаючи закон про ринок землі, наголосив В.О. Баранов, депутатський корпус зробить усе, щоб не нашкодити селянам.

Мова зайшла про низькі закупівельні ціни на молоко у населення. В.О. Баранов пояснив, що уряд готує постанову про мінімальні ціни на таку сировину. Кращим виходом було б створення обслуговуючого кооперативу, тоді і дотація надходила б виробникам. Сільчани розповіли про ціни на вугілля, дрова, про безробіття, в т. ч. механізаторів у міжсезоння.

зустріч із мешканцями Мар’янівської сільради відбулася у сільському будинку культури. Сільський голова Н.В. Канюк озвучила головну проблему громади – питна вода. В.О. Баранов взяв це до уваги.

На зустрічі мова ішла про безробіття серед молоді, про тривалий трудовий стаж, про пенсійний вік, руїни свинокомплексу та інших господарських приміщень, видачу посвідчень для багатодітних  родин і т. д. На кожне запитання валерій Олексійович дав відповідь, він наголосив: реформи треба проводити невідкладно, як це зробили у Чехії, Польщі, Сербії, тоді буде результат. У нас же економіка стала ринковою, а методи управління – старими, дуже громіздкий держапарат. Треба різко підвищити продуктивність праці (вона в Україні майже у 5 разів нижча, ніж у розвинених країнах). Соцстандарти будуть високими, коли економіка запрацює на повну потужність.

Жителі Вершини зібралися у виконкомі сільської ради. Сільський голова О.М. Марюха розповів, що вуличне освітлення влаштували, наводять порядок у селах, діє навчально-виховний заклад. Є проблема із водопостачанням, треба полагодити сільський будинок культури. Мова також ішла про ціни на пальне, добрива, запчастини, про перспективу ринку земель, про об’єднання громад на добровільній основі, декриминілізацію економічних злочинців, ціни на ліки в аптеках, дотації Пенсійного фонду із держбюджету та інше.

Валерій Олексійович Баранов висловив свою точку зору на розв’язання проблем сільських територій. Нині в Україні вигідніше торгувати іноземними товарами, ніж виробляти свої. Через це інвестори не поспішають до нас. Треба враховувати світову практику: кількість сільського населення у відсотках помітно знижується, адже нова сільгосптехніка дуже високопродуктивна.

Жителі Новоукраїнської сільради зібралися у місцевій загальноосвітній школі. У приміщенні було тепло і затишно завдяки допомозі народного депутата В.О. баранова. заступник директора школи О.В. Коняєва від імені учнів та педагогів подякувала Валерію Олексійовичу за це.

Сільський голова Новоукраїнки А.В. бажан повідомив, що сільрада виграла Всеукраїнський конкурс проектів та програм місцевого самоврядування. На ці кошти намічено влаштувати водопостачання Гоголівки. Звичайно, на території є проблеми. Не всі вулиці освітлені, слід капітально відремонтувати дитсадок. останню проблему можна вирішити через Агентство екологічних інвестицій (так званий Кіотський протокол), але потрібен проект та інша документація.

На зустрічі мова ішла про адміністративно-територіальну реформу, соціальну політику (у країні багато громадян пільгових категорій, але не отримують пільги, краще було б монетизувати їх), об’єднання громад, закупівельні ціни на молоко, газифікацію району (справа надзвичайно дорога і малоперспективна, про утримання малокомплектних шкіл і т. д.).

У Смілому жителі прийшли на зустріч із народним депутатом у місцевий будинок культури. Сільський голова О,В. Мороховський назвав основні проблеми: водозабезпечення, ремонт артезіанських свердловин, опалення медустанови. Відповідні проекти на реконструкцію уже є.

На зустрічі мова ішла про перспективи безоплатної приватизації землі, про ціни на пальне, добрива, про закупівельні ціни на молоко. Згадали смілівчани, що у селі діяв музей бойової слави, а поряд була військова техніка – танки і літаки. Говорили і про приватизацію пасовищ і сінокосів, про стан доріг у сільській місцевості, про виробництво вітчизняної сільгосптехніки. Мова ішла про те, що орендарі землі, крім орендної плати селян, платитимуть кошти на потреби громади (у межах 1 відсотка грошової оцінки землі). В.О. Баранов дав відповідь на усі запитання.

Ці зустрічі були корисними і для народного депутата, і для сільчан. У ході обміну думками з’ясувалися проблеми і перспективи. Після офіційних зустрічей до Валерія Олексійовича люди підходили й з індивідуальними запитаннями і проханнями. Народний депутат спілкувався з усіма. Зрозуміло, Валерій Олексійович робить висновки після таких поїздок. Усе побачене і почуте знадобиться у його роботі і як голови Бюджетного комітету Верховної Ради, і як народного депутата. Адже В.О. баранов має можливість донести проблеми, які хвилюють сільських жителів, до членів Кабінету Міністрів, керівництва парламенту.

Костянтин Причиненко,

Куйбишевська районна газета «Рідний край» від 11.04.2012р.,

(Запорізька область)

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".