Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
На Полтавщині виступають проти передачі мисливсько-рибальських угідь у приватні руки

04.05.2012

В Україні на законодавчому рівні мисливську галузь визначено як одну з галузей народногосподарського комплексу зі своєю інфраструктурою. Прагнення окремих осіб отримати у приватне користування мисливсько-рибальські господарства, на перший погляд, цьому не суперечить, проте все частіше трапляються випадки, коли порибалити чи просто відпочити біля ставка, на лоні природи стає проблематичним.

Аби подібного не траплялося на Полтавщині, мисливці та рибалки області вирішили об'єднати зусилля, щоб не дозволити певним особам, розваливши структуру Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР), віддати мисливські та рибальські угіддя у приватні руки. Про це повідомив голова президії Полтавської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок, голова Полтавської регіональної організації Народної Партії Костянтин Боровик. "Сьогодні знаходиться багато доброзичливців, які до товариства не мають жодного відношення, але намагаються виступити у ролі ангела-рятівника. За їх словами, коли УТМР не функціонуватиме, то начебто мисливцям буде значно легше займатися своєю улюбленою справою і, головне, можна буде робити це безкоштовно. Насправді безкоштовно нічого не буде, бо законом визначено конкретну суму коштів, які необхідно вкласти у кожну тисячу гектарів мисливських угідь", – наголосив К.Боровик.

А вкладають члени товариства чимало: в тисячу гектарів мисливських польових угідь (при мінімальних заробітних платах та мінімальному використанні пального) – майже 6000 грн; у тисячу гектарів угідь лісових (при оптимальній чисельності звіра, визначеній мисливським упорядкуванням) – 23 тис. грн; у тисячу гектарів водних угідь – майже 8 тис. гривень на рік.  І це не враховуючи сплату податку на додану вартість та, у разі отримання прибутку, податку на нього. Відповідно постає головне питання: чи вкладатиме стільки коштів у відтворення природного середовища той, хто отримає угіддя у приватні руки? Навряд чи.

"Перед нами стоїть дилема, як нам бути далі: зайняти чітку, жорстку позицію стосовно тих, хто підбурює до розвалу системи УТМР, чи готуватися до того, що взагалі може виникнути питання існування товариства, – зазначив Костянтин Боровик. – 91 рік існує товариство, допомагаючи виконувати державну функцію охорони і відтворення тваринного світу зокрема і природного середовища загалом. Наша позиція однозначна: Українське товариство мисливців та рибалок повинно існувати і надалі, потрібно, щоб у товаристві було якомога більше людей, які б мали можливість і рибалити, і полювати на умовах і за цінами, що їх задовольнятимуть".

Отож, мисливство – галузь багатогранна, вона сприяє збереженню і примноженню тваринного і рослинно різноманіття, дає робочі місця, наповнює бюджет держави і головне – об'єднує людей. То чи не призведуть намагання втрутитись у функціонування галузі з позиції сили до наслідків, подолання яких займе багато часу та потребуватиме значних бюджетних витрат?

І.Філоненко

(м. Полтава)

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".