Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чернігівщина: Класичні байки – ніяких вигадок, лише дзеркало реалій

16.01.2013

Класичні байки – ніяких вигадок_250.jpgКогда в товарищах согласья нет,

На лад их дело не пойдет...

И.А. Крылов, басня «Лебедь, Щука и Рак»

Ім’я і твори цього байкаря відомі кожному з нас із малечку, тому часто густо сюжети саме його віршованих казок, які, насправді, писані з реалій людського життя, стають нам і взірцем поведінки, і відображенням певних ситуацій, і нагадуванням про хибні вчинки. Крилов умів дуже виразно і, навіть, геніально (ще й у римах) посміятися на людськими недоліками, навчаючи нас дивитися поміж рядків і бачити у байках віддзеркалення нашої буденності, а в образах тварин – самих себе та своє оточення.

Отже, знаний всіма тріумвірат «ЛЩР», що тягнув воза у різні краї, мені нагадала ситуація, яка виникла під час презентації інформаційної збірки «Вибори на Чернігівщині 2012: результати моніторингу», яку проводив голова Чернігівської громадської організації «Освітній центр «Ініціатива» Павло Пущенко. За його словами протягом червня-листопада 2012 року «Ініціативою» на Чернігівщині був реалізований проект «Громадський моніторинг парламентських виборів 2012р. в Чернігівській області», який було спрямовано на запровадження незалежного громадського моніторингу за виборами та донесення інформації про результати до громадськості. У решті решт, підсумком проекту стало видання збірки, до якої увійшли узагальнюючі матеріали про особливості кампанії в області, в її окремих округах, результати моніторингу місцевих ЗМІ, спостереження за голосуванням і агітацією, громадські висновки та рекомендації. До речі, її примірники будуть поширені по бібліотекам області та надані всім зацікавленим. Слід, однак, додати, дане видання – друга збірка, яку «Ініціатива» презентувала в регіоні. Першою була «Передвиборчі обіцянки депутатів з Чернігівщини: Верховна Рада сьомого скликання» (особливості кампанії; біографії переможців-мажоритарників; їхні передвиборчі програми (обіцянки) тощо).

Але так сталося, що «обіцянки» не викликали таких бурхливих емоцій і обговорень, як «героїня» даної статті: навколо другої збірки дійсно ламалися списи. Саме тут і потягнули воза в різні боки юристи, представники партій та медійники. Особливо, коли пролунало слово «джинса». Навіть питання застосування брудних технологій, підкуп виборців або використання адмінресурсу залишилися поза жвавою дискусією. Звинувачували один одного у некомпетентності, шпиняли нормами різноманітних законів (у відповідь, що не слід акцентувати увагу на засиллі „джинси” в ході виборів, адже «закон про вибори не регламентує для друкованих ЗМІ позначати агітматеріали будь-яким чином»). З’ясовували, що вважати інформацією, що новиною, що рекламою, а що джинсою. В словесних дуелях в хід йшли, навіть, трактування правил граматики, лексики та орфографії (особливу увагу приділили пунктуації). Дехто – мабуть, від вередливості – перейшов і до виправлення друкарських помилок. Знаєте, наче бійка малюків у пісочниці: коли вже надавали один одному стусанів, закидали іграшками, то все, на що наприкінці вистачає сил – плюватися. Сумно.

Насамкінець, вгамувати терези невдоволення намагалися експерти. Проте, згоди так і не дійшли, хоча, всі полюбляють розмови про консенсус, діалог (особливо поміж представниками згаданих кіл). Та головне, і про це казали саме медійники, не стільки консенсус, скільки етика поведінки всіх учасників процесу і етика виконання ними професійних обов’язків є запорукою унеможливлення обопільних претензій і звинувачень. Тоді і діалог буде налагоджено, і тематичні «ристалища» позбавляться бруду. От би тільки не вийшло як у Крилова: «Затеяли сыграть Квартет... Ударили в смычки, дерут, а толку нет».

Отже, резюме чергової презентації: роздача збірочок; інформація і приклади; невеличкий хаос... Нічого «понад» і «най». Проте, розважилися. Є що пригадати, над чим замислитися. У новому році. До якого ми, нібито, вже увійшли із усіма найказковішими святами, притягнувши, зазвичай, на хвості у нове майбутнє спогади і проблеми минулого. Втім, нехай спогади будуть лише приємними, а проблеми – незначними.

Юлія Найда,

член Політради Народної Партії

(м. Чернігів)

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".