Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ВОЛОДИМИР ЛИТВИН: «НАРЕЧЕНИЙ» (ЄС) ДУМАВ ЯК НА ВЕСІЛЛІ ПРОДЕМОНСТРУВАТИ СВОЮ РЕСПЕКТАБЕЛЬНІСТЬ, «ВОНА» (УКРАЇНА) Ж – НЕ ЗАХОТІЛА ПІД ВІНЕЦЬ

27.11.2013

Мистецтво у політиці полягає у тому, щоб обрати найоптимальніше рішення, розрахувати сили і послідовність дій, передбачити реакцію на них, досягти мети і відповідати за результати, пише на своїй сторінці Facebook Володимир Литвин.
Чи було продемонстровано це ЄС і Україною? Очевидно, ні.
Євросоюз став заручником своєї принциповості, перетиснув у своїх домаганнях. І, схоже, тепер готовий до «одруження» без особливих претензій. Проте «наречена» передумала, заплутавши у своїх побажаннях себе й інших. Відповідаючи до того взаємністю, вона лише зараз схаменулася, що її обранець виявляється скупий. Відтак – прозріла, почала ремствувати і ухилятися від оформлення союзу. При взаємному роздратуванні сторони шукають аргументи, щоб зберегти обличчя, а заодно не спалювати остаточно мости.
Українські політики, демонструючи дивовижну байдужість до «нареченої», сперечаються лише про одне: як і до кого її прилаштувати і про власні перспективи на 2015 рік. Виходить по Шевченку: кайданами міняються, правдою торгують.
У відповідь – суспільство їх не підтримало, що показали євромайдани. І те, що піднялася молодь, також не їх заслуга, а свідчення яловості і немочі «офіційних вождів». Можливо, саме сьогодні народжуються нові лідери – з молодіжного середовища. Тим більше, що ті, хто вважає себе молодими політиками, не є такими. Вони швидко перейняли традиційні (не найкращі) правила політгри.
Як на мене, повторення 2004 року не буде, немає кому розгойдати суспільство, підняти і повести за собою людей. Але не можна виключати повторення 1990 року, якщо студенти ляжуть на граніт. Ось чому саме сьогодні з боку влади потрібні серйозна розмова і діалог із суспільством. Інакше воно буде утверджуватися в думці, що аргументи Росії виявилися для України вагомішими.
А щодо українського питання на Вільнюському саміті ЄС 28-29 листопада, то воно буде аналогією Бухарестському саміту НАТО 2008 року.
Не заперечуючи право на дискусії та мітинги, як форму тиску на владу, і навіть підтримуючи їх, гадаю, що треба думати над тим, як організовувати життя країни далі, знаходити рішення, які б дозволили їй не просідати, а виростати.
Далі Україна не втримається на кампаніях і не зможе існувати за принципом одного дня.

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".