Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Виступ Голови Народної Партії, Голови Комітету з питань національної безпеки і оборони, народного депутата України Володимира Литвина на пленарному засіданні Верховної Ради України 04.09.2013 року.

04.09.2013

Виступ Голови Народної Партії, Голови Комітету з питань національної безпеки і оборони, народного депутата України Володимира Литвина на пленарному засіданні Верховної Ради України  04.09.2013 року.


Шановний Голово!
Шановні народні депутати!


Очевидно, що епоха, коли Україна сповідувала у зовнішній політиці принцип рівновіддаленої наближеності щодо ЄС і РФ закінчилася.
Питання підписання Угоди про асоціацію і поглибленої ЗВТ фактично є доконаним фактом. Його належить сприймати як данність. Це вже не рішення лише української сторони.
Натомість домінуючим трендом в нашому політикумі за інерцією все ще продовжують залишатися заклинання про європейський вибір, необхідність прийняття низки рішень, сукупність і остаточність яких ніхто толком визначити не може.
На мою думку, вже немає сенсу говорити про Україну до Вільнюського саміту. Треба говорити про Україну, можливості, виклики і ризики після підписання відповідних документів. І вибудовувати адекватну політику.
З позицій Голови Комітету з питань національної безпеки і оборони вважаю за необхідне привернути увагу до безпекової проблеми. Вона неминуче постане, вже постає практично в усіх вимірах – від інформаційного до оборонного.
Наскільки відповідатиме новій ситуації позаблоковість України? Чи «працюватиме», як і нині, Будапештський меморандум? Це – мертвий документ. Які заходи належить вживати для утримання стабільності і цілісності українського суспільства. Якою має бути реакція, якими повинні бути запобіжники щодо можливих відцентрових тенденцій – неминучих і продукованих ззовні. Бо до цього часу переважно говорилось лише про те, що можна було б очікувати в цьому плані при входженні у МС.
Як уберегтися від неминучого економічного просідання, остаточної деградації ВПК? Для цього тверджень про цивілізаційний вибір недостатньо.
І особливо важливо: наскільки далеко піде Росія у заявленій політиці щодо України? Для довідки: між нашими країнами діє до 700 угод – від міждержавних до регіональних.
Важко уявити наслідки, коли дві такі держави увійдуть в смугу конфлікту аж до візового режиму.


Шановні колеги!


Мені бачиться, що ми недооцінюємо ситуації. Діємо в якомусь політичному азарті. А чи залишиться він після Вільнюса?
Чи збережеться така конституційна єдність, коли потрібна вже буде надзвичайно складна робота?
Вважаю, що необхідне спеціальне засідання ВР, на якому відбулася б публічна всеукраїнська розмова на тему: Україна після підписання Угоди про Асоціацію з ЄС і поглибленої зони вільної торгівлі. Треба зробити все, щоб рішення, які планується укласти на саміті у листопаді ц.р. стало рішенням України, українського народу. Лише консолідована позиція народу і політиків дадуть результат від Угоди з ЄС.
Це питання вибору як у 1991 році і відповідальність ВР надзвичайно висока, ключова.

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".