Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Повернемо Черкасам статус перлини над Дніпром

13.05.2014

Терещук1.JPGЧеркаська міська організація Народної Партії запропонувала виборцям обласного центру своїх кандидатів до міської ради. Чим викликаний такий політичний крок, розмова із Сергієм Терещуком, народним депутатом України IV,VI скликань, головою обласної організації Народної Партії.

- Сергію Миколайовичу, Ви очолили список народників до міської ради. Чим вмотивоване таке рішення?

- Народна Партія не на політичному узбіччі. Вона нікуди не поділася, нічим себе не зганьбила. Кращі її представники у жовтні 2010 року, а це майже 600 депутатів, обрані до рад усіх рівнів області. Зокрема в обласній раді їх нині одинадцять, уМаньківській, Уманській районних відповідно 16 і 12. І так здебільшого по кожному місту і району. Очевидно, що без голосів народників, їх згуртованості і чіткої позиції не обходиться прийняття важливих рішень з місцевого життя. В лавах Народної Партії чимало знаних і порядних людей і в Черкасах. Це депутати обласної ради головний лікар Черкаської міської лікарні Володимир Борисенко, керівник фракції народників Сергій Осадчий, заступник головного лікаря обласної лікарні Володимир Удуденко та інші.

Нашими партійцями і однодумцями є багато молодих людей. Серед них підприємець Іван Лебединський,землеупорядник Анна Окрепка. Ці люди вже нині творять своє майбутнє, готові і здатні послужити громаді. Однак ми пересвідчились, що нам бракує впливу у Черкаській міській раді. А там поки що гору беруть політичні амбіції, від чого багато втрачає громада міста. Тому й сформували команду кандидатів – досвідчену, енергійну, порядну, налаштовану на плідну роботу для блага Черкас і черкасців.

- Про який вплив йдеться?

- І неозброєним оком видно, що, як кажуть у народі, у місті куди не кинь, то всюди клин. Бо одне діло розводити чвари, а інше творити добрі справи, чути черкасців, реагувати на їхні запити, розв’язувати малі і великі проблеми. А їх у Черкасахнагромадилось море. Ми йдемо у міську раду задля того, щоб примусити мера і міську владу працювати на потреби громади. Досить бути гетьманом у місті, верховодити на посаді міського голови. Треба бути прагматиком, господарем, патріотом.

- Все пізнається в порівнянні?

- Згоден. І порівняння має бути на користь не минулого, а теперішнього. Нажаль,у нас все навпаки. Мені вже доводилось акцентувати на вразливих точках міста, які непокоять черкасців, а то й болять їм. До цього додам і таке. Пройдімося бульваром Шевченка від Соснівки до площі 700-річчя обласного центру. Раніше це була окраса Черкас. Скажімо, у Соснівку на лікування і оздоровлення приїжджали з усієї країни, а офіцери запасу прагнули поселитися саме вЧеркасах, у зеленому місті біля Дніпра. Тепер і Соснівка, і місто не ті. Занедбаність, засміченість, захаращеність, цінні породи дерев знищуються, звільняють місця для будівництва котеджів, офісів, розважальних центрів.

Гостям міста очі рвуть руїни старого навчального корпусу університету, який багато років не ремонтувався після пожежі. А міська рада до цього проявляє повну байдужість. Як і до колишнього театрального скверу, не одне скликання ради огородженого бетонними плитами, висотою в кілька метрів.

Навпроти пам’ятника Богдану Хмельницькому світить ребрами у хащах і мотлосі недобудова, черкасці вже й забули, що тут мало бути. Немало на центральній вулиці покинутих розвалюх. І на бульварі Шевченка і на інших вулицях повиростали ресторани, євромагазини. Але до них підійти неможливо, бо під вікнами замість тротуарів ями і баюри. Часто буваю в інших обласних центрах, а такого безладу не бачив.

Для того, щоб навести порядок у місті, не треба зусиль Президента чи Прем’єр-міністра. Необхідно, щоб його керівники, кожен депутат міської ради були патріотами, сумлінно виконувати взяті на себе обов’язки.

- Окрім наведення елементарного ладу, які ще важливі завдання бачите для майбутньої міської ради?

- Головна проблема міста - робочі місця. Куди поділися тютюнова фабрика, два пивзаводи, трикотажна фабрика і десятки інших підприємств. Їхня продукція була відомою і мала попит. За бажання і наполегливості їх можна було зберегти, модернізувати, залучивши інвестиції, як це робиться у нас в «Маїсі» та в корпорації «Богдан», у комунальних підприємствах «Черкасиводоканал» та «Черкаситеплокомуненерго». Міська рада має максимально сприяти розвитку малого і середнього підприємництва. Для цього треба обмежити втручання контролюючих органів, встановити обґрунтовані ставки місцевих податків.

І ще одна важлива підойма. Нарешті настав час провести повну інвентаризацію міських земель, припинити ганебну практику їх дерибану. Продаж земельних ділянок у місті має здійснюватись прозоро і під контролем громади. Адже це важливе і дієве джерело наповнення міського бюджету.

- Містян безпосередньо торкаються питання оплати послуг за тепло, електроенергію, їх якості…

- Нині це питання централізоване у державі. За рішенням Кабінету Міністрів воно віднесене до повноважень Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг. На мою думку, це не зовсім правильно. Адже підприємства з водо - і тепло постачання належать до міської комунальної власності.

Нині, в світлі останніх намірів уряду щодо децентралізації влади, встановлення тарифів має здійснювати міська рада. Інша річ, що процес цей повинен бути зрозумілим споживачам, обґрунтованим, здійснюватись за участю органів самоорганізації населення.

- Що можете сказати про використання коштів міського бюджету?

- Насамперед, депутатам варто дбати про його наповнення, шукати для цього дієві механізми, про що я вже сказав вище. Повторю – це всіляка підтримка і сприяння малому і середньому бізнесу, створення робочих місць, пошук і залучення інвестицій. Очевидно і те, що необхідно прикрити тіньову економіку, ухиляння від сплати податків, що теж дуже важливо і непросто.

Щодо витрачання бюджетних коштів, то цей процес має бути логічним, підлягати публічному обговоренню і бути під постійним контролем громади міста. Головне: визначати першочергові потреби, що треба зробити негайно, а що ще може почекати, не викидати народні гроші на вітер. Нажаль, такого підходу в міській раді в останні роки не було. Переважали чисто лоббістські варіанти, що загалом неприпустимо, а тим більше при обмеженому бюджетному фінансуванні.

- Ми все про раду, а самі черкасці що можуть?

- Дуже багато. Це від усіх нас залежить, чи стануть Черкаси затишним, комфортним, чистим, квітучим містом. Але для цього треба об’єднати зусилля всієї громади, органів самоорганізації населення. Адже не так уже і складно навести порядок у кожному дворі і під’їзді будинку, посадити дерева і кущі, закласти квітники і газони. Організаторами таких заходів зобов’язані виступати якраз депутати міськради. За кожним має бути закріплена певна частина території міста.

Значно важче відремонтувати дороги і тротуари, забезпечити належне освітлення вулиць і провулків. У цій справі слід раціонально використати кожну бюджетну гривню, залучити на добровільних засадах кошти підприємців, а також вишукувати інші джерела в межах чинного законодавства. Приклад Вінниці, Кіровограда, Львова показує, що це цілком реально. Наголошую: порядок і зразковий стан в Черкасах ми здатні навести самі. Ось цим і має керуватись кожен депутат новообраної Черкаської міської ради.

 

Розмову вів:
Микола Костецький

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".