Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ВОЛОДИМИР ЛИТВИН: ЗУСТРІЧ “НОРМАНДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ” В ПАРИЖІ АБО 3+1

07.10.2015

Г.Кіссінджеру належить така надзвичайно цікава й точна думка: «для того, щоб бути абсолютно впевненим у чому-небудь, треба знати про це що-небудь або все, або нічого».

Очевидно, останнім послуговуються українські політики, оцінюючи результати останніх переговорів і домовленостей у форматі «нормандської четвірки». Адже до сьогодні маємо обмаль інформації про що домовились лідери Франції, Німеччини, Росії та України в Парижі.

Олланд і Меркель виступили зі скупими коментарями результатів зустрічей. Можливо, усвідомлюючи їх складність для України і те, що фактично трійка (Франція, Німеччина та Росія) погодили свої підходи і поставили Україну перед фактом: закон про вибори на території самопроголошених ЛНР і ДНР, амністія для їх учасників, а загалом і згодом для усіх «ополченців», конституційне рішення про особливий статус Донбасу, а після цього відновлення українського контролю над відповідною ділянкою кордону, відновлення таким чином територіальної цілісності України, але без Криму (А.Меркель).

Кримське питання взагалі практично зникло з політичного дискурсу. Не допомогла й кампанія з блокади Криму. Сплеск інтересу до цього дійства одразу ж пішов на спад.

Мовчання Путіна, можливо, пов’язане з тим, що за нього красномовно говорять результати зустрічі: Росія домоглася того, на чому наполягала. Загальні ж розмірковування Порошенка, в т.ч. педалювання тези про санкції, очевидно пов’язані з тим, що події в Парижі розвивалися не за українським сценарієм і тепер немає що сказати. Не можна вважати за велику перемогу те, що вибори на Сході мають відбутися за українським законодавством.

Судячи з усього, Президент України зазнав відчутного тиску з боку європейських союзників на двосторонніх зустрічах та взагалі на переговорах четвірки. Сирійська проблема зробила Європу більш гнучкою і навіть цинічною в українському питанні. «Вона, як пише “Le Monde”, «дозволяє Кремлю виплутатися з українського болота». Розвиваючи цю тезу, “Deutsche Welle” зазначає: “Росія продовжує грати в політичний покер. І ні в Меркель, ні в Олланда немає на руках жодного туза».

Політики й активна аж до екзальтації громадськість України тримають нехарактерну для них паузу в оцінці того, що відбулося в Парижі. Гадаю, через те, що зміст і результати домовленостей презентували лідери Франції й Німеччини.

Цілком очевидно, що імплементувати їх П.Порошенку буде доволі складно. Особливо в частині змін до Конституції. Потрібні будуть складні переговори з фракціями та групами, депутатським корпусом загалом. Буде й тиск з боку західних партнерів України.

В процесі вироблення і прийняття пакету необхідних законів може викристалізуватися нова коаліція, навіть неприродна, або остаточно буде зруйнована ця Верховна Рада, яка й так дихає на ладан. Зрозуміло одне: потенціалу для вирішення заявлених проблем ця коаліція не має. Як і відкладати їх на тривалу перспективу Україні не дозволять її ж союзники. Їм потрібно якомога швидше закрити «українське питання» вже навіть з огляду на загострення інших дестабілізуючих чинників в Європі та світі.

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".