Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЧЕРГОВЕ «ДОЛЕНОСНЕ» РІШЕННЯ

08.12.2016

Сьогодні Верховна Рада прийняла чергове «доленосне» рішення – Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Назва акта визначає його зміст.

Прикро, що й він був «накиданий», а інакше й не скажеш, людьми, які нічого не читають і не розуміють, що людині, науковцям це рівнозначно забороні думати й аналізувати різні точки зору. Ніхто навіть не замислювався, що це виглядає як спроба мати «правильну» культуру і науку. Логічним у своєму викривленні виглядатиме наступний крок – блокування Інтернету.
Це спроба тримати громадян своєї країни за немовлят. Мовляв, влада краще знає, що їм потрібно.
На мою думку, закон повертає читача в 30-і роки, коли не тільки в нас вирішували, яка література є корисною, а яка шкідливою. А отже, підлягає знищенню. Паралелі очевидні. Після запуску процесу українізації із низкою недолугих, а місцями провокаційних та небезпечних перейменувань (пам’ятаємо реакцію в сусідній Польщі та Ізраїлі), обмеженням трансляції телеканалів та фільмів, влада, схоже, перейшла до розширення арсеналу механізмів впливу на світосприйняття громадян для досягнення єдиної мети - вишколення «правильного» українця.
Традиційно не оминули вплив країни-агресора на нерозбірливих українських бібліофілів. Наголошується на необхідності популяризації української літератури. А що заважає це робити? І чому нічого не робиться? Розвивайте українську книгу, піднімайте її рівень, заохочуйте таланти. А так заборона імпортованої літератури не зробить українську привабливішою. А щодо агресора у світовій практиці зазвичай приймають інші юридичні рішення, на кшталт припинення бізнес відносин. 
Подібна вибірковість лише викриває позірність дій та бажання підтримувати відповідну температуру в суспільстві. 
І наостанок: чому ж тоді забули про необхідність відновлення діяльності сумнозвісного Головліту. Треба цю прогалину негайно заповнити відповідним державним рішенням. З великим штатом і великими зарплатами. Як же без наглядачів. А ще треба перевірити бібліотеки, книгарні та знищити «шкідливу» літературу. Негайно і неодмінно.

P.S. Це – для тих, хто думає, читає і сам осмислює та оцінює події й явища. У тому числі й сам оцінює літературу. Записних патріотів прошу не вичавлювати кров з ясен.

Володимир Литвин

Топ - новина
Володимир Литвин, - Жонглювання подібним становить пряму загрозу Україні як державі

05.10.2018

«Наставники» України демонструють свої ознаки виборчої кампанії, діставши зі скрині завжди потрібне мовне питання, доточивши його до релігійного, від якого вони, згідно статті 35 Конституції України, взагалі повинні бути відокремленими.

Публікації
НИНІШНІ ОЧІКУВАННЯ УКРАЇНЦІВ

14.01.2019 

На президентських виборах вирішальне значення мають змістовні структури масової свідомості та колективного несвідомого