Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Низькі зарплати породжують високі тарифи

19.04.2016

Чим відрізняються розвинені країни від «бананових» республік? Насамперед – ставленням до людини, рівнем забезпечення їй гідного життя через справедливу оплату праці. У таких державах частка зарплат і пенсій у валовому внутрішньому продукту складає 60-80 відсотків. В Україні ця цифра становить 29 відсотків. Це ставить нас в один ряд з іншими слаборозвинутими країнами світу.

Жоден з українських президентів та прем’єрів не намагався навіть порушити питання принизливо несправедливих зарплат і пенсій. Не хочуть говорити про це й провладні депутати та урядовці. Чому?

Представники влади вперто стверджують, що питання про підвищення зарплат і пенсій є популізмом. Насправді ж саме високі зарплати й пенсії підвищують купівельну спроможність громадян, створюючи попит, який і стимулює розвиток національної економіки. Куплені українцями товари фактично і є своєрідними внутрішніми інвестиціями, яких так бракує нашій країні. Високі зарплати і пенсії є елементом балансу між виробництвом і споживанням, що забезпечує постійний розвиток промисловості, аграрного сектору та сфери послуг. Якщо ж населення не може спожити вироблене в країні, то виробник, природно, згортає свою діяльність, скорочуються робочі місця і починається стагнація. Що, власне, ми і спостерігаємо останніми роками. За умов несправедливого розподілу ВВП, що є причиною ганебної бідності українців, наживаються лише олігархи, які реалізовують продукцію своїх підприємств через офшори за кордоном. Таким чином в умовах кризи «жирує» невеличка купка глитаїв, а народ дедалі бідніє. Так чиї інтереси захищає своїми діями влада, коли розповідає, що розмови про гідні зарплати й пенсії – популізм?

P.S. Оголошене владою жалюгідне підвищення зарплат і пенсій є наругою над здоровим глуздом і дешевим передвиборчим піаром влади, бо підвищення має бути в 2-3 рази більшим від існуючого сьогодні мінімуму, а не на півтори сотні гривень, зневажливо кинуті «з барського плеча».

Володимир Тетерук

 

Коментарі
Топ - новина
ДУМАТИ ТРЕБА. ДУМАТИ!

26.01.2018

Влада демонструє наміри продовжувати боротися за території, а не за людей. Вона так і не зуміла вникнути і перейнятися становищем тих, хто живе на не підконтрольній Україні частині Донбасу.

Публікації
Ще раз про тер.громади

17.09.2018 

Територіальна громада міста Києва, по-суті, носить другорядний у порівнянні з іншими суб'єктами міської влади характер