Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Низькі зарплати породжують високі тарифи

19.04.2016

Чим відрізняються розвинені країни від «бананових» республік? Насамперед – ставленням до людини, рівнем забезпечення їй гідного життя через справедливу оплату праці. У таких державах частка зарплат і пенсій у валовому внутрішньому продукту складає 60-80 відсотків. В Україні ця цифра становить 29 відсотків. Це ставить нас в один ряд з іншими слаборозвинутими країнами світу.

Жоден з українських президентів та прем’єрів не намагався навіть порушити питання принизливо несправедливих зарплат і пенсій. Не хочуть говорити про це й провладні депутати та урядовці. Чому?

Представники влади вперто стверджують, що питання про підвищення зарплат і пенсій є популізмом. Насправді ж саме високі зарплати й пенсії підвищують купівельну спроможність громадян, створюючи попит, який і стимулює розвиток національної економіки. Куплені українцями товари фактично і є своєрідними внутрішніми інвестиціями, яких так бракує нашій країні. Високі зарплати і пенсії є елементом балансу між виробництвом і споживанням, що забезпечує постійний розвиток промисловості, аграрного сектору та сфери послуг. Якщо ж населення не може спожити вироблене в країні, то виробник, природно, згортає свою діяльність, скорочуються робочі місця і починається стагнація. Що, власне, ми і спостерігаємо останніми роками. За умов несправедливого розподілу ВВП, що є причиною ганебної бідності українців, наживаються лише олігархи, які реалізовують продукцію своїх підприємств через офшори за кордоном. Таким чином в умовах кризи «жирує» невеличка купка глитаїв, а народ дедалі бідніє. Так чиї інтереси захищає своїми діями влада, коли розповідає, що розмови про гідні зарплати й пенсії – популізм?

P.S. Оголошене владою жалюгідне підвищення зарплат і пенсій є наругою над здоровим глуздом і дешевим передвиборчим піаром влади, бо підвищення має бути в 2-3 рази більшим від існуючого сьогодні мінімуму, а не на півтори сотні гривень, зневажливо кинуті «з барського плеча».

Володимир Тетерук

 

Коментарі
Топ - новина
Володимир Литвин, - Жонглювання подібним становить пряму загрозу Україні як державі

05.10.2018

«Наставники» України демонструють свої ознаки виборчої кампанії, діставши зі скрині завжди потрібне мовне питання, доточивши його до релігійного, від якого вони, згідно статті 35 Конституції України, взагалі повинні бути відокремленими.

Публікації
Про складний і необхідний для суспільства дискурс

11.02.2019 

Усі вже розуміють, що олігархи остаточно «добивають» у людей бажання дивитись телевізор, але...