Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
СХОЖЕ, МИ ЗНОВУ НА ЦІДИЛКУ

24.05.2016

Люди, які народилися і виросли в селі, в господарстві яких була корова, знають значення цього терміну. Коли молоко проціджують, те, що залишається на марлі і називають «на цідилку». 
Цей термін сьогодні можна застосовувати й щодо питання отримання безвізового режиму Україною. Його тривалий час подавали як головний успіх післямайданної влади. За відсутності інших завоювань суспільство «годували» саме цим. Обіцяли в 2014 році, на початку 2015 року, потім у кінці того ж 2015 року. У нинішньому - питання знову живе у чіткій відповідності до хронології попередніх років. Наші «євроінтегратори» не втомлюються називати конкретні і кожного разу нові дати відчинення дверей до «історичної» європейської домівки.
Зростає імовірність, що завдання отримання безвізового режиму може легко перейти на 2017 рік, або ж у площину взагалі розмитої перспективи. До речі на це вказують заяви європейських чиновників найвищого рівня, які констрактують з інсайдерською інформацією, що наповнює український інфопростір. Зацитую лише міністра закордонних справ Франції: "Питання надання безвізового режиму Україні не може бути розглянуто в найближчі тижні і місяці". Українські «євроінтегратори» враз замовкли.
До того ж в ЄС поспішно заявили, що вони залишають за собою право скасувати рішення про безвізовий режим за певних обставин. Засторога начебто персонально адресована нам. Інші країни в цьому списку, зважаючи на їх масштаби, згадуються швидше для годиться.
У зверненні з нагоди Дня Європи П.Порошенко обережно констатував, що ми напередодні отримання права вільно подорожувати країнами ЄС. Раніше він був конкретнішим і точнішим у визначенні дат.
Взагалі ця тема вже майже не педалюється. Хоча раніше українська влада починала і закінчувала з неї свій робочий день.
Очевидно, єврооптимістам у Верховній Раді, які також ні пари з вуст із цього приводу, варто було б ініціювати заслуховування звіту у стінах парламенту щодо реальних перспектив набуття країною обіцяного безвізового режиму. Було б не зайвим почути міністра закордонних справ України П.Клімкіна, який продовжує випромінювати оптимізм: "Ми сподіваємося, що рішення буде прийнято влітку. Не потрібно говорити про відстрочку. Просто питання дійсно стосується міграційного менеджменту". Можливо, він щось знає інше, що йде всупереч з останніми новаціями та настроями в ЄС.
Чи ця тема втратила актуальність для українців, більшість з яких не має з чим пробиватися до Європи?!

Володимир Литвин

Топ - новина
Володимир Литвин, - Жонглювання подібним становить пряму загрозу Україні як державі

05.10.2018

«Наставники» України демонструють свої ознаки виборчої кампанії, діставши зі скрині завжди потрібне мовне питання, доточивши його до релігійного, від якого вони, згідно статті 35 Конституції України, взагалі повинні бути відокремленими.

Публікації
Про складний і необхідний для суспільства дискурс

11.02.2019 

Усі вже розуміють, що олігархи остаточно «добивають» у людей бажання дивитись телевізор, але...