Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ПРОБОЇНА

11.09.2017

В Америці – Ірма, в Україні – Саакашвілі! Передбачити всі руйнівні наслідки, які несуть обидві стихії, наразі складно. Хоча за своєю природою, особливо з урахуванням сприятливих українських «ландшафтних» особливостей, потенціал другої залишається вкрай недооціненим.

Виявляється, що й загроза масштабних російсько-білоруських військових навчань, про яку так багато говорили, для української влади ніщо у порівнянні з фактором Саакашвілі.

Утім, він вийшов за межі України і завдасть їй значної репутаційної шкоди. До негативної реакції країн-сусідів на «мовні новації» в освітянському законі, який подавали ледь не як зразок реформаторства, додалося невдоволення Польщі через втягування її у наші внутрішньополітичні розбірки. Взагалі з цього приводу не зможе відмовчатися ЄС. Тим більше, що у цьому питанні Україна вже точно не зможе звалити провину на Росію, хоча дехто таку спробу вже демонструє.

Дякуючи телевізійникам, які, власне, й додали цій події магнітності, країна мала змогу онлайн спостерігати «цивілізований безвізовий» перехід польсько-українського кордону Саакашвілі та його захисників. Зараз на їх боці невдоволення та озлобленість людей, якими керує надія на краще життя. А безкінечні надії вистражданого, як правило, породжують ілюзії з подальшим, звичним для нас, розчаруванням.

За великим рахунком, маємо справу із закономірними процесами післяреволюційного періоду – черговий виток боротьби за владу або за її перерозподіл з боку тих, хто вважає себе обділеним чи неналежно поцінованим за зусилля у поваленні попереднього режиму. Так було завжди.

Отже, реалізується спроба контрреволюційного перевороту (заколоту) власне в одному політичному середовищі. Зверніть увагу на організаторів – це фактично одна вчорашня політична команда. Через невдоволення своїм статусом чи місцем у правлячій ієрархії (вчора і зараз) вона поділилася на ворогуючі фракції. Повторюється картина 2005 року, що підтверджує тезу про закономірність післяреволюційних рецидивів.

Правляча фракція цієї команди отримала пробоїну, яку, судячи з її хаотичних дій, навряд чи зможе успішно залатати, якщо продовжуватиме діяти у такому ж ключі. Адже одна особа, за якою, як за стінобитною машиною, слідує група політиків, змусила капітулювати всю державну машину. Заяви навздогін про злочин та порушення справ і т.п. – додатковий доказ цього. Демонстрацією подібного безсилля влада власноруч докладається до закладання засад самознищення, яких, до слова, й без того вистачає.

Вчорашні події показали, що навряд чи зможе вона розраховувати на силову компоненту, хоча три роки її плекала. Пам'ять про те, як поступили з тими, хто виконував свій обов’язок у грудня 2013 – лютому 2014-го витравити неможливо.

Те, що в дію приведені значні маси, мабуть, означає не стільки підтримку Саакашвілі і К°, скільки привід продемонструвати претензії владній команді. А отже, немає підстав сподіватися, що масові акції розсмокчуться і затухнуть. Швидше за все вони будуть перенесені у Київ, розхитування ситуації активізується. Ключовою вимогою на цьому етапі буде проведення дострокових виборів до Верховної Ради. Це тільки відправна точка у жорсткому зіткненні за владу.

Теза з послання Президента про загрозу руйнації України набуває пророчого звучання.

Як тут не згадати слова І.Губермана: Не в силах нас ни смех, ни грех свернуть с пути отважного, мы строим счастье сразу всех, и нам плевать на каждого.

Володимир Литвин, Голова Народної Партії

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".