Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
НА ЗАМІТКУ ДЕКОМУНІЗАТОРАМ І ЛЮСТРАТОРАМ

13.01.2018

Зокрема, у зв’язку з оцінками та критикою змісту, форми й фону останнього новорічного звернення П.Порошенка.
Не торкаючись цього аспекту, оскільки мав у свій час відношення до підготовки подібних промов, а відтак боюсь бути необ’єктивним, поставлю інше питання: чи знають поборники національної чистоти, як і ті, хто виступають перед 24 годиною 31 грудня, що фактично від Леніна пішла традиція новорічних звернень вождів приблизно такого ґатунку – це був важливий рік, новий буде ще важливіший і успішніший.
Справа у тому, що 31 грудня 1917 року на Леніна очікувала неприємна зустріч з дипломатичним корпусом на вимогу його представників у зв’язку з арештом румунського посла і всього посольства.
Щоб відволіктись від хвилювань з приводу нерівної битви з усім дипкорпусом, Ленін та Крупська без будь-яких попереджень поїхали до колишнього Михайлівського артилерійського училища, де молодь проводила «загально районну зустріч Нового року». Її учасники були ошелешені, побачивши високого гостя, і, оговтавшись, в тисячу голосів затягнули Інтернаціонал. Вождю довелося виголошувати вітальну передноворічну промову.
Візит був коротким, як згодом й усі традиційні новорічні вітання. Ленін був не в тому стані, щоб розслаблятися (це, схоже, також увійшло в традицію – подивіться на поведінку вітальників) перед зустріччю з дипкорпусом (про перебіг її, на якій, зокрема, посол Сербії заявив більшовицькому вождю: «Я плюю вам в обличчя», та його відповідь на це – тема окремої розмови).
Я – про інше. Чому б декомунізаторам і люстраторам, до ініціативи заборонити 8 березня та 9 травня не доточити й заборону цієї новорічної традиції? Якщо вже «боротися» за «хімічно чисту національну ідентичність», так боротися в усьому та скрізь. Навести «порядок» удома й перекинутися на сусідів. За прикладом ранніх більшовиків з їх ідеєю роздмухування світової революційної пожежі.

Володимир Литвин, Голова Народної Партії

 

Топ - новина
МИ ПОВИННІ ЦЕ ЗРОБИТИ

19.03.2019

Влада жодним чином не реагує на тривале і постійне забруднення річок Хомора і Случ, що вже спричинило непоправні екологічні проблеми на територіях майже в 15 тис.км2

Публікації
Літній настрій від Центру української культури

17.07.2019 

Цілу низку цікавих літніх експозицій представив Центр української культури та мистецтва. Серед них — персональна виставка художніх творів Юлії Єгорової-Рогової...