Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Втрата любові - трагедія нашого часу

03.12.2013 

У людей різні характери, різні смаки, різні потреби: те, що один вважає головною метою життя, може бути байдужим і несуттєвим для іншого. Але є щось, чого потребує кожна людина, хоча б він і не зізнавався в цьому відкрито, хоча б це було таємницею його серця. Те, чого потребує кожна людина - це любов. Це те загадкове почуття, в теплі якого хоче зігрітися душа кожної людини, навіть злочинця.

Втрата любові робить людей нещасними. Постійне внутрішне незадоволення, почуття покинутості, відчуженості поступово трансформується в злобу, спрагу руйнування і знищення. Зовнішньо це проявляється в самих різних формах: в наркоманії, алкоголізмі, сімейному садизмі, націоналізмі, тиранії, безглуздих актах жорстокості, уїдливих глузуваннях, начебто людина мстить за себе всім і самому собі. Крім того, душевна спустошеність людини і емоційна холодність навколишнього середовища викликає почуття постійного побоювання, постійного очікування моральних ударів з боку найближчих людей. Почуття своєї незахищеності і безсилля породжує цілі комплекси психічних розладів, людина ніби хоче втекти від дійсності в свою хворобу. Духовна спустошеність особистості і всього сучасного суспільства роблять з людини або примітивну істоту без моральних устоїв, по суті, дуже нещасну, або насильника, або людину, що живе в цьому світі, як у лісі, наповненому звірами, у вічному страху перед очікуючим його нещастям. Наше суспільство - глибоко хворе і глибоко нещасне.

Те, що ми спостерігаємо на даний час у країні, є наслідком втрати поваги і любові один до одного. Глибоко засуджуючи ті дії, що спричинили кровопролиття під час розгону демонстрантів на Майдані, хочу закликати політиків хто б вони не були - опозиція чи влада до смирення, яке є фундаментальною християнською чеснотою, засобом визнання правди. Бути смиренним означає посідати дар мудрості, вміння бачити свої недоліки і слабкості, не дозволяти собі бути гордим. Смирення – це єдиний стан духу, через який входять в людину всі духовні дари. Воно є дверима, які відчиняють серце і роблять його здатним до духовних відчуттів. Смирення дає серцю незворушний спокій, розумові – мир, помислам – немрійливість. Смирення дає розумові його первісну чистоту. Він ясно починає бачити несхожість добра і зла у всьому.

Хотілося б вірити, що смирення запанує у душах наших політиків і вони зможуть покласти інтереси людей вище своїх власних амбіцій.

 

Василь Томнюк

Коментарі
vladkraev
06.12.2013 20:08:17

Набагато простіше бути агресивним, наглим, гордим ніж смиренним. Тому, що для смирення потрібно мати велику силу волі, духу, а на самперед багато працювати над собою, бути співчутливим до ближнього та милосердним. На жаль мало таких людей, які бачать свої вади та працюють над ними, ніж тих, які їх не помічають і рахують нормою життя.

гордич
05.12.2013 19:37:45

Повністю підтримую вашу думку! Сподіваюся, що ваша стаття зможе "розбудити" зачерствілі душі!!!

Топ - новина
Володимир Литвин, - Жонглювання подібним становить пряму загрозу Україні як державі

05.10.2018

«Наставники» України демонструють свої ознаки виборчої кампанії, діставши зі скрині завжди потрібне мовне питання, доточивши його до релігійного, від якого вони, згідно статті 35 Конституції України, взагалі повинні бути відокремленими.