Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Голова української служби безпеки «повний рішучості» викорінити корупцію - The Parliament

12.11.2010

Виступаючи в Брюсселі у вівторок, керівник СБУ Валерій Хорошковський сказав, що це «найбільше випробування», з яким він зіткнувся.

Проте Хорошковський наголосив на своєму твердому намірі «зробити все, що в моїх силах, для боротьби з корупцією».

У Брюсселі він побував у штаб-квартирі НАТО і дав брифінг на тему допомоги, яку організація надає для підтримки українських реформ.

Перед зустріччю Хорошковський, який зайняв посаду лише трохи більш ніж півроку тому, поінформував журналістів про успіхи в боротьбі з корупцією, що, за його словами, є «проблемою всіх вимірів українського життя».

Він розповів про останні успіхи: співпраця з ФБР у протидії кібер-тероризму та перехоплення в українському порту Одесі великого вантажу кокаїну, який, на його думку, призначався для ЄС.

«Ми досягли багато чого за останні вісім місяців, і я вірю, що у протистоянні з корупцією ми на правильному шляху», – сказав він.

«Відтоді, як я обійняв цю посаду, темпи боротьби з корупцією, зокрема з корупцією на найвищому рівні, зросли», – додав Хорошковський.

Голова СБУ стверджує, що попередні можновладці не проявили «відповідальності» у подоланні корупції в Україні.

«Я маю на увазі, що ніхто не брався за це всерйоз, не докладав усі можливих зусиль», – пояснив він.

«Українське суспільство не відчуває, що це [корупція] є проблемою, і тому нам потрібна підтримка з-за меж України, зокрема від ЄС», – заявив Хорошковський.

Він визнав, що нині корупція «на всіх рівнях» є «найбільшим ускладненням або перешкодою» для процесу реформ в Україні.

Тим часом з України щойно повернулася група депутатів Європарламенту. Вони виявили проблеми з верховенством права, чесністю та прозорістю на нещодавніх місцевих виборах і труднощі зі свободою слова.

Делегацію очолив Ґуннар Хекмарк, заступник голови групи Європейської народної партії в Європарламенті. Вони зустрілися з лідером опозиції Юлією Тимошенко, а також із такими представниками влади, як віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко та спікер парламенту Володимир Литвин.

Хекмарк сказав: «Ми вітаємо посилення співробітництва й тісніші зв’язки, зокрема у сфері налагодження вільної торгівлі, полегшенні візового режиму та енергетичної співпраці. Але тісніша співпраця вимагає від України стати на шлях демократії й верховенства права, а також подолати корупцію та конфлікти інтересів у парламенті та владі».

«Коли ми говоримо про проблеми та тривоги, то не для того, щоб чинити перешкоди у співпраці, а щоб позбутися їх, – наголосив Хекмарк. – Не можна повторювати помилки нещодавніх місцевих виборів. Наступні вибори до парламенту мають бути такими самими чесними й прозорими, як ті, на яких обрали нинішній парламент».

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.theparliament.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".