- Головна
- Відео/фотогалерея
- Публікації
Микола Шершун: «Країна перетворюється на звалище...»
24.09.2008
Поки інші політичні сили після розпаду демократичної коаліції борються в парламенті за «місце під сонцем», депутати від Народної партії переймаються розв’язанням найболючіших соціально-економічних проблем, серед яких — екологічні. Свідченням цього — виступ днями народного депутата з Блоку Литвина Миколи Шершуна з трибуни Верховної Ради:
— Наша фракція ніколи не переймалася політичними «розбірками» — ми завжди піднімали проблеми, які хвилюють людей. Сьогодні ми звертаємо вашу увагу на надзвичайно гостру проблему, а саме — незаконне ввезення та присутність на території держави шкідливих речовин.
Більше трьох років уряд розробляє програму поводження з небезпечними відходами. І коли вона буде — невідомо. Тільки за цей період обсяг токсичних відходів збільшився більш ніж на 8 тисяч тонн.
Навіть після виділення коштів на знищення відходів кількість останніх не зменшилася, а, навпаки, збільшилась на 80 тонн у Закарпатській та на 100 тонн у Хмельницькій областях, що свідчить про відсутність будь-якого державного контролю та нагляду у сфері поводження з відходами. Будемо відвертими — завезення відходів в Україну є дуже вигідним бізнесом.
Нещодавно відбулося виїзне засідання Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Висновки лякають — країна перетворюється на звалище!
У Львівській області в Новому Роздолі є 17 тисяч тонн нафтових відходів, завезених з ЄС. Гудрони розміщено просто неба, забруднена вода потрапляє в озеро. Загалом на території Львівщини близько 20 тисяч тонн гудронів різного походження.
У Закарпатську область завезено близько 1500 тонн небезпечної суміші «Премікс», що викликає серйозну соціальну напругу в регіоні.
Впритул наблизилася до критичної ситуація, що склалася з відходами уранового виробництва колишнього ВО «Придніпровський хімічний завод». З 1991 року радіаційно забруднені споруди покинуті напризволяще, доступ до деяких з них відкритий. Як наслідок — загострення екологічних і соціальних питань для жителів Дніпродзержинська та прилеглих населених пунктів.
У Криму, зокрема, в Євпаторії та Саках, зникають унікальні пляжі, очисні споруди вже давно необхідно відновити. Курортні міста потерпають від сміття і потребують негайного будівництва заводу з переробки сміття.
Бездіяльність органів державної влади, особливо на місцях, потурає прогресуючим екологічним проблемам. Якщо не робити конкретних кроків для подолання цих явищ, якщо відповідально не будемо займатись вирішенням проблем взагалі, то нам загрожують екологічні катастрофи — страшніші, ніж Чорнобиль!
Як попередження — повінь у шести областях нашої держави. Тому звертаюсь з офіційним запитом до прем’єр-міністра щодо термінового внесення відповідних урядових законопроектів до Верховної Ради України задля вирішення цих глобальних проблем і забезпечення найжорсткішого контролю за виконанням вже існуючих законів!
Газета «Рівне вечірнє», №70 від 23.09.2008
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»
02.10.2019
Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України
Публікації
Правда, яку не кажуть людям
02.11.2019
Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".