Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
З думою про прийдешнє

27.02.2008

 

Виклики сучасності та український проект XXІ століття — цю тему було винесено на обговорення наукової сесії загальних зборів секції суспільних і гуманітарних наук Національної академії наук України, в якій взяли участь провідні вітчизняні науковці, представники державної влади.

У вступному слові віце-президент НАНУ, лідер блоку у Верховній Раді Володимир Литвин наголосив: винесена на обговорення тема має неабиякий суспільний запит. Адже сьогодні країна, влада та всі інституції не продукують нових ідей, а живуть поточним моментом, керуючись принципом «віз дорогу покаже». Відбувається відчуження народу від держави, у якої немає чіткого бачення перспектив України в нинішньому складному сторіччі та нашого місця у світі. Тому, зауважив В. Литвин, виникла потреба розробки програми перспектив України з урахуванням наукових досліджень та робіт.

У своїх виступах промовці зазначали, що не лише наша держава, а й усе людство нині стоїть на порозі зміни концепції свого майбутнього. Зокрема, академік-секретар відділення економіки НАНУ Валерій Геєць підкреслив, що тривалий час здавалося, начебто суспільна і економічна реформа, вибудована на засадах лібералізації, повинна бути успішною. Але, як засвідчує вітчизняний і світовий досвід, лібералізм виявився неспроможним і став результатом лише для обраних. Тому сьогодні постає завдання переосмислення пройденого і окреслення нових перспектив розвитку, переосмислення всіх викликів на державному рівні.

Підсумовуючи дискусію, віце-президент НАНУ Володимир Литвин звернув увагу на те, що нині у світі виник провал у лідерах, котрі можуть запропонувати адекватні відповіді на виклики і виробити нові цінності. Нині Україна підійшла впритул до межі, за якою вже немає бачення того, як треба будувати державу. На думку В. Литвина, у нашій країні нині триває боротьба двох тенденцій: традиціоналісти розуміють розбудову України як держави, за радянськими взірцями, лише помінявши радянську риторику на національну, прагнучи відтворити індустріальний етап розвитку. Тож і триває боротьба за енергоносії, метал тощо. Натомість модерністи кажуть про радикальне оновлення українського суспільства. І якщо не переможе ця тенденція, переконаний В. Литвин, Україна не матиме перспектив.

В інтерв’ю журналістам, коментуючи поточні політичні події, Володимир Литвин висловив сподівання, що у вівторок, 4 березня, реально розблокувати роботу парламенту. За його словами, депутати повинні зайти до сесійної зали і розпочати працювати за однієї умови — якщо буде дотримано норми Регламенту та Конституції, кожне питання обговорюватиметься і кожен депутат голосуватиме сам за себе. Водночас В. Литвин припустив: «Формально парламент відновить роботу, але головний чинник дестабілізації — боротьба за владу, тож шукатимуть будь-які приводи для блокування роботи Верховної Ради». Коментуючи заяву лідера фракції «НУ—НС» В’ячеслава Кириленка про «стрімке зближення «НУ—НС» з Блоком Литвина», лідер блоку зауважив, що його політична сила конструктивно працює у парламенті й налаштована на плідну співпрацю. «Але виникає така ситуація — ми колгосп створили, а тепер пришліть колгоспників, тобто людей, які могли б голосувати і приймати рішення, — сказав він. — Ми конструктивна сила і працюватимемо, підтримуватимемо ті чи інші рішення без будь-яких умов, якщо розділятимемо позиції. А якщо ні — аргументуватимемо нашу думку». Водночас В. Литвин заявив, що пропозиції, висловлені з боку коаліції до проекту політичної угоди, «вихолостили будь-який сенс її підписання» і наголосив, що це має бути «серйозний, вагомий документ, який визначатиме роботу Верховної Ради».

Юліана Шевчук,

Газета «Голос України», 27 лютого2008 р.

http://www.golos.com.ua/article/1204035299.html


Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".