Україна відзначає 25 років Чорнобильської катастрофи - The Financial Times
27.04.2011
Відзначаючи 25-ту річницю Чорнобильської катастрофи, Україна закликала міжнародних донорів допомогти зібрати сотні мільйонів доларів, щоб утримувати радіацію з небезпечного місця під укриттям, зауважує автор статті.
У вівторок біля саркофагу зустрілися президенти Росії та України. Янукович закликав міжнародну спільноту пригадати страшні квітневі дні 1986-го року, коли один із чотирьох ядерних реакторів вибухнув, внаслідок чого хмара з радіоактивними викидами розійшлася по західних територіях Радянського Союзу, Європі, Скандинавії та сходу США.
Аварії в Чорнобилі та на японській «Фукусімі» доводять те, що нині ніхто не може бути упевнений у власній безпеці, зазначив президент Янукович.
Як повідомляють українські владні органи, Чорнобильська аварія могла призвести до смерті мільйона людей, однак дані про кількість померлих суттєво різняться. За даними звіту ООН від 2006-го року, катастрофа спричинила близько дев’яти тисяч смертей від раку, пише Роман Олеарчик.
Наявний захисний саркофаг в поганому стані і може дати проточину або навіть впасти, випустивши велику кількість радіації, – наголосив під час своєї промови президент Янукович і закликав залучати кошти на будівництво надійного укриття для ядерних відходів.
Віктор Янукович зазначив, що відповідальність за Чорнобиль лежить на всій світовій спільноті. Минулого тижня під час міжнародної донорської конференції Україна зібрала 550 млн євро допомоги, проте на спорудження нового саркофагу потрібно 740 млн євро.
Найбільші внески зробили країни «великої вісімки» та ЄС (110 млн євро), Європейський банк реконструкції та розвитку (120 млн євро) та Франція (47 млн), повідомляє автор статті.
Янукович подякував російському президентові Дмітрію Медвєдєву за «шляхетне рішення» Росії надати 45 млн євро.
За словами Януковича, Україна спромоглася частково залатати дірку в фінансуванні й у разі подальшої підтримки закінчить новий саркофаг над четвертим реактором до 2015 року.
У країні досі діють чотири атомні станції, які виробляють майже половину електроенергії. «Захисники довкілля розкритикували урядові плани будівництва ще двох атомних реакторів у прийдешні роки на базі російської технології», – повідомляє Роман Олеарчик.
Оригiнал матерiалу:
http://www.ft.com
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»
02.10.2019
Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України
Публікації
Правда, яку не кажуть людям
02.11.2019
Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".