Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Дорослі проблеми молодого покоління

29.06.2009

Здається, немає прекраснішого періоду життя, ніж молодість, коли перед тобою цілий світ, попереду ще все життя, можливість будувати безліч найсміливіших планів, і бути переконаним, що всі вони реалізуються. Проте життя нинішнього молодого покоління не таке безхмарне, як видається на перший погляд.
Сьогодні молоді потрібно замислитися над своїм майбутнім і вирішити досить серйозні питання, які полягають не лише в тому, яку професію обрати, а й як пройти незалежне тестування, щоб взагалі мати можливість подавати документи до вузу. Сперечатись про недоліки та переваги незалежного оцінювання можна безкінечно: є безліч аргументів на користь того чи іншого переконання, адже нові методи досить часто сприймаються упереджено. Однак такий спосіб перевірки знань учнів може як допомогти, так і завадити їм вступити до вузу адже вибір одного варіанту серед запропонованих не виявляє повною мірою знань випускників. До речі, слід враховувати, що рівень викладання залежно від школи, може суттєво різнитися, це може негативно позначиться на результатах і, як наслідок, – на майбутньому навчанні учня.
Ще одна досить суттєва перешкода на шляху до омріяної вищої освіти – цьогорічне скорочення державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах. Згідно з чинною Конституцією України вища освіта у державних і комунальних навчальних закладах є безоплатною. А враховуючи зменшення кількості випускників та зареєстрованих для проходження тестування, уряд мав би не скорочувати держзамовлення, а зробити вищу освіту більш доступною.
Та навіть наявність диплома про вищу освіту не може гарантувати отримання роботи за обраною спеціальністю. У першу чергу це стосується випускників економічних та юридичних факультетів, адже попит на ці професії виник близько 10 років тому, і за цей час кількість молодих спеціалістів у декілька разів його перевищує. Проте до сьогодні ці професії залишаються найбільш рейтинговими, незважаючи на низьку ймовірність працевлаштування.
В умовах світової кризи, яка змусила українців переоцінити стандарти життя, працевлаштуватися молодому спеціалісту, виявляється, досить складно, адже нерідко втрачають роботу досвідчені фахівці у зв’язку з різким скороченням не тільки штатних одиниць, а й цілих відділів. Тому сьогоднішня молодь змушена більш зважено підходити до вибору професії та подальшого працевлаштування.
Та хоч яким би складним було життя, молодість – це справді найпрекрасніший період, адже тількі молоді тілом та душею люди здатні творити історію, будувати не лише своє, а й майбутнє всієї країни, йти в ногу з часом та досягати таких результатів, які були не під силу попереднім поколінням.
 
Наталія Дем’янчук,
газета «Народна» №25 (201) від 27 червня 2009 р.
Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".