Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
«Кризового тиску не витримує навіть залізобетон»

09.12.2008

 

Здається, це було недавно – гучне свято з нагоди 50-річного ювілею ВАТ «Хмельницьзалізобетон», у якому брали участь не лише заводчани, а й почесні гості зі столиці, різних міст України. До цієї події приурочили книгу нарисів «Завод і люди величної долі», передмовою до якої прислужилися рядки заводського аматора поезії:

           

І прибуткове, й процвітаюче

            Це підприємство з року в рік.

            Його літописи вивчаючи,

            Втрачаєш зробленому лік.

 

Вступне ж слово до цієї, майже трьохсотсторінкової успішної історії трудового колективу належало генеральному директору, голові правління ВАТ «Хмельницькзалізобетон», заслуженому будівельнику України Анатолію Корбуту. «Часу, як для підприємства, не так уже й багато, але ясний розум і працьовиті невтомні руки до невпізнання змінили обличчя заводу, - зазначив він в ессе під промовистим заголовком «З висоти першого п’ятдесятиріччя». – Тепер це високотехнологічне підприємство, оснащене найсучаснішим устаткуванням, має імідж стабільного й порядного, відповідає світовій моделі ділової досконалості, чуттєво реагує на зміни ринкової кон’юнктури. Тут нема перебільшення, традиційного ювілейного пафосу. Ще вчора Хмельницький залізобетонний був знаний тільки в нашій області, а нині ми вийшли зі своєю продукцією на простори держави, розширили партнерство і дружбу до кількох десятків адрес».

Керівника заводу підтримали на наступних сторінках Юрій Пелих – голова правління Української державної будівельної корпорації, Іван Гладуняк – голова Хмельницької облдержадміністрації, Анатолій Овчарук – голова Хмельницької обласної ради, Микола Приступа – Хмельницький міський голова. А завершувався збірник спогадів колишніх і нинішніх творців слави заводу післямовою упорядника «Їхній помітний і достойний слід на землі» зі зверненням: «Витримки Вам, стійкості, впевненості і плодотворної праці, професійних удач, дорогі заводчани. Нехай у житті Вас завжди супроводять успіхи, а віра й надія допомагають долати труднощі. Нехай зоря удачі, що завдяки Вашим неймовірним зусиллям зійшла над підприємством, ніколи не згасне!».

Це, справді, було недавно, але сьогодні «згасає зоря удачі», де й подівся мажорний настрій винуватців урочистостей. Суцільний мінор у словах Анатолія Корбута 5 грудня 2008 року:

- Потужності нашого підприємства, що спроможні щодня видавати на півмільйона гривень залізобетонних конструкцій, будівельних матеріалів, столярних виробів, нині завмерли. З 550 працюючих понад 300 – у вимушених відпустках, а 70 з них очікують скорочення. Готові вироби не можемо реалізувати, не завершується спорудження 160-квартирного будинку і немає попиту на чотири готових до заселення котеджі. Бо інвестори-покупці стали жертвою фінансово-економічного молоху, позбавлені роботи і заробітку. Відтак у скрутному становищі ми, виробники. Щомісяця потрібно виплачувати 400 тисяч гривень по зобов’язаннях перед банком, де позичено 7,5 мільйона гривень кредиту на придбання та монтаж новітньої технологічної лінії з виготовлення будівельних конструкцій. А ще треба немало грошей на податки, зарплату. Впору панікувати: ядуха банкрутства душить!

Не втішає досвідченого господарника те, що в подібні тарапати потрапили сусідні з «Хмельницькзалізобетоном» заводи металообробки – «Укрелектроапарат», «Адвіс».

- Негайно слід вжити екстерні заходи у масштабах держави, - наголошує Анатолій Миколайович. - Бо мають рацію заводські дотепники, з уст яких почув злий жарт: «Якщо вже залізобетон не витримує натиску кризи, то що казати про інших виробників – гаплик усім скоро буде». Вчора на спільному засіданні виконкому міської організації Народної Партії і депутатської фракції «Народний блок Литвина» у міській раді я процитував його колегам, уразивши народною мудрістю. Драматичність ситуації спонукала нас на радикальний крок – письмово зажадати від Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, не зволікаючи, системну стратегію і тактику дій протистояння та поборення фінансово-економічної кризи. Звичайно, оригінальністю зміст нашого пакету пропозицій не відзначається. Це – відомі, апробовані в інших країнах законодавчі акти щодо діяльності банківських установ, органів місцевої влади, роботодавців. Спрямовані на обмеження апетитів капіталістів в умовах суспільного зубожіння…

До честі Анатолія Корбута і його побратимів-народників, котрі не з власної волі опинилися в лабетах економічного спрута, вони не збираються здаватися. Поки на Олімпі влади тривають псевдопатріотичні ігри, хмельницькі ентузіасти гуртуються, щоб самотужки вистояти у нерівному герці з несподіваним злом. Домовляються про бартерні операції, пролонгацію боргів, відпускають продукцію з відстрочкою платежу тощо. Зокрема, будівельний конвеєр у місті та області не зупиняється певною мірою завдяки тому, що «Хмельницькзалізобетон» видає партнерам-підрядним організаціям свої вироби «під чесне слово».

Та, певно, мають рацію вони, коли зауважують: такими локальними антикризовими ударами не під силу здолати злощасну навалу, одержати перемогу. Треба, мовлять відчайдухи-одинаки, всім миром, з державними очільниками в авангарді, оборонятися наразі, щоб згодом дружно рушити у наступ і перемогти. Важко не погодитися з їхньою думкою.

 

Віталій Чижевський

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".