Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Сучасна молодь: проблеми та перспективи

12.08.2009

Щороку 12 серпня відзначається Міжнародний день молоді, започаткований Генеральною Асамблеєю ООН. Уже стало традицією саме в переддень свята обговорювати поблеми молоді, проте до їх вирішення справа так і не доходить. А в нової генерації проблем вистачає – це і здобуття освіти, і працевлаштування, і отримання житла.

Сучасна ситуація на ринку праці змушує випускників більш виважено підходити до вибору майбутньої професії. Сьогодні  молодь починає обирати фах задовго до омріяного випускного вечора, аналізуючи попит на ті чи інші спеціальності, рівень заробітної плати, готуючись до зовнішнього незалежного тестування та аналізуючи можливості вступу в той чи інший вищий навчальний заклад. Останнім часом набула великої популярності й освіта за кордоном, де можна не тільки отримати диплом, а й удосконалити володіння іноземними мовами, що є, звичайно, перевагою при подальшому працевлаштуванні.

В умовах світової кризи, яка змусила українців переоцінити стандарти життя, працевлаштуватися молодому спеціалісту, виявляється, досить складно, адже нерідко втрачають роботу досвідчені фахівці у зв’язку з різким скороченням не тільки штатних одиниць, а й цілих відділів.

Нині в Україні існує розрив між системою освіти та потребами ринку праці. Майже половина молоді, яка має вищу і професійно-технічну освіту, працює не за фахом. Головними причинами цього є відсутність вакансій та досить низька заробітна плата.

Немало українців емігрує за кордон у пошуках роботи, серед напопулярніших країн – Росія, Німеччина, Італія, Іспанія, Португалія та Греція. Сьогодні молод сама знаходить способи виїзду за межі України, тому статистику, яка кількість наших співвітчизників працює за кордоном, відслідкувати неможливо. А фірми, що допомагають людям виїжджати, не оприлюднюють цифри, адже часто організовують нелегальні виїзди, а іноді й залишають людину в іншій країні «серед чистого поля». І такі випадки непоодинокі. Та не зважаючи на можливі ризики, українці дедалі частіше полишають рідну країну задля кращих заробітків та можливості «побачити світ», забуваючи, що він виявиться не таким привабливим.

Ще однією проблемою, не тільки молодого покоління, є відсутність житла та неможливість його придбати. Такі, нещодавно привабливі, кредити в умовах світової економічної кризи не додають упевненості у майбутньому і унеможливлюють розв’язання житлового питання. Його відсутність є причиною численних розлучень серед молодих сімей і спонукає до небажання народжувати дітей. В умовах гострої житлової проблеми, що склалась на сьогоднішній день у нашій державі, далеко не кожен може самотужки придбати власне помешкання. А для молодої родини своє житло є найбільшим гарантом добробуту й злагоди в сімї.

Молодь – це майбутнє країни, проте, яким воно буде, залежить від сьогодення, адже кожна молода людина повинна мати рівні умови для успішного життєвого старту: здобути якісну вищу освіту, отримати перше робоче місце, мати можливість забезпечити себе власним житлом та займатися самовдосконаленням протягом усього життя.

Наталія Куксенко

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".