Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Допомога по-християнськи

29.01.2010

 

 

Бажання отримати гроші «з повітря» завжди переслідує людство, когось це підштовхує до створення світових шедеврів у галузі поезії, мистецтва, музики, хтось робить геніальні винаходи, отримуючи Нобелівські премії, а хтось займається банальним шахрайством. До речі, світовий досвід свідчить, що останній спосіб, хоч і є найнебезпечнішим в отриманні прибутку, проте він найприбутковіший. Із шахрайством ми стикаємося майже щодня, проте хотілось би звернути увагу на тих спритників, які закликають людей добровільно віддавати свої заощадження в їхні руки.

До цього часу українці не можуть забути структуру МММ, власники якої ошукали вкладників, забравши кругленьку суму вкладів, проте цей сумний досвід так нічому і не навчив громадян. До цього часу спритні шахраї, створюють кредитні спілки, фонди і продовжують ошукувати українців, до того ж останні з великою охотою несуть свої заощадження. Сьогодні ні в кого не викликає навіть подиву, що чергова спілка перестала виплачувати відсотки вкладникам, а власники, забравши кошти, зникли у невідомому напрямку. І знову бідкаються люди, шукають у владних структурах захисту та можливості повернути втрачене.

 Так, минулого року припинила свою роботу кредитна спілка «Християнська злагода». Уже довгий час її вкладники не можуть отримати ні свої вклади, ні відсотки. Клієнти проблемних банків можуть сподіватися на Фонд гарантування вкладів, на державну підтримку їхнього банку, тоді як членам кредитних спілок повернення грошей не гарантує ніхто. Згідно з інформацією, розміщеною на сайті сумнозвісної «Християнської злагоди», кредитна спілка – це неприбуткова фінансова установа, що діє на кооперативних засадах з метою соціального захисту своїх членів шляхом здійснення взаємокредитування за рахунок акумулювання їх коштів. Неприбутковість кредитної спілки полягає у тому, що вся її діяльність спрямована не на отримання прибутку, а на надання кредитних та ощадних послуг своїм членам. Кредитна спілка -  це форма самоорганізації людей, які, об’єднавшись власними силами, створюють для себе можливість задоволення своїх потреб у фінансовій сфері. Будь-який член, незалежно від моменту його вступу в спілку, має ті ж управлінські та майнові права, що й перші 50 засновників. Кредитна спілка є відкритою організацією, в якій гарантується вільний вступ і вихід із членів спілки. Кожен член спілки, незалежно від розміру його вкладів, має право одного голосу в питаннях управління кредитною спілкою.  Та чи так це виявилося в дійсності?

Спілка діяла на території п’яти областей, головний офіс групи знаходився у Львові, філії – в Івано-Франківську, Тернополі, Рівному та Чернівцях, а також  - у Стрию та Коломиї.

Спілка своєчасно виплачувала відсотки з депозитів, тому клієнти продовжувати вкладати кошти, проте у жовтні 2008 року відсотки перестали виплачувати, забрати депозит теж виявилося неможливим. Вкладники лише отримували гарантійний лист, у якому гроші обіцяли виплатити протягом декількох календарних днів.

Обурених вкладників виявились сотні майже по всій Західній Україні, найбільше – у Львівській та Тернопільській областях. Коли вкладники спілки почали з’ясовувати, що стало причиною затримки у виплаті коштів, з’ясувались досить цікаві факти. Ще у грудні 2008 року Держкомфінпослуг позбавила «Християнську злагоду» ліцензії, але та продовжувала працювати. Відповідно до чинного законодавства члени спілки мали б обирати голову правління,  однак ошукані вкладники запевняють, що не були на таких зборах, хоче голову правління було обрано. Крім того, ця особа є водночас членом спостережної ради, кредитного комітету та ревізійної комісії. Також вкладники виявили й інші недоліки у роботі спілки: голова правління не з’являлася у прийомні дні, декілька кредитів були завірені одним і тим же поручителем, власником офісу спілки виявилася сестра голови правління. Та, незважаючи на такі ситуації, люди продовжують довіряти нечесним організаціям, спокушаються на великі відсотки та гарні умови для примноження коштів.

Сьогодні вкладники шукають правди та намагаються повернути свої вклади. Так, ошуканий вкладник кредитної спілки «Християнська злагода» житель Івано-Франківська Йосип Михайлович Комісарчук, 73-річний пенсіонер уже не перший рік звертається по допомогу до різних інстанцій. За його словами, вже 2 роки Генеральна прокуратура, СБУ, уряд, міліція і Секретаріат Президента України не можуть вирішити справу «Християнської злагоди». Саме тому Йосип Михайлович від імені 662 вкладників з останньою надією звернувся по допомогу до Голови Верховної Ради України, Голови Народної Партії Володимира Литвина. Сьогодні це питання знаходиться на розгляді у Верховній Раді України, оскільки кожне звернення від громадян не залишається поза увагою Володимира Литвина. 

Наталія Куксенко

 

 

 

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".