Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

01.10.2010

Мова сьогодні із засобу спілкування і колиски національної духовності все більше перетворюється на привід для публічних конфліктів, політичного протистояння та засіб для особистого піару. Таке ставлення до мови є принизливим і може виходити лише від недобросовісних політиків.

Народна Партія наголошує на тому, що єдиною державною мовою в Україні має бути українська. Всі відповідальні органи влади мають вживати необхідних і визначених законодавством заходів для підтримки і розвитку державної мови. Ми переконані, що в країні мають бути створені такі умови, за яких кожен громадянин мав би можливість вивчити українську, адже незнання державної мови власними громадянами є абсурдом для будь-якої нормальної країни.

Водночас народники переконані, що в Україні мають бути створені також належні умови для використання мов національних меншин. Це нормальна і природна практика для демократичної країни, в якій дотримуються права людини. Очевидно, що однією з мов національних меншин є і російська. З огляду на найбільшу чисельність етнічних росіян серед національних меншин в Україні, підтримка і захист російської мови є актуальним для суспільства питанням. Двомовність у нашому розумінні – це коли люди однаково добре володіють українською та російською мовами. Народна Партія вважає, що розвиток однієї мови за рахунок іншої неприпустимий. Це наша принципова позиція, яку ми обстоювали і будемо обстоювати.

Слід наголосити, що народники вважають за необхідне також вивчення у школах англійської як обов’язкової іноземної мови, особливо зважаючи на те, що 98% носіїв наукової інформації виходять англійською мовою. Знання мов у сучасному світі є конкурентною перевагою для нашої молоді, тому треба створити умови, щоб наші громадяни набували цю перевагу ще зі школи.

Народна Партія закликає всіх політиків і державних діячів припинити спекуляції на мовному питанні. Сьогодні, коли наша країна ледь розпочала вихід із соціально-економічної кризи і поступово відбувається процес стабілізації, впроваджуються перші реформи, неприпустимо відволікати суспільство на штучно створені проблеми і конфлікти.

Тож треба спільно вирішувати реальні проблеми країни, а не створювати приводи для конфронтації і протистояння. Давайте з повагою ставитися до власних громадян і не влаштовувати політичні спекуляції на їхньому невід’ємному праві спілкуватися рідною мовою!

 

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
таня
20.10.2010 16:29:18

А что ж тогда подпись Гриневецкого делает под законопроектом о двуязычии? Этот вопрос, как и все, будет решать Банковая. То, что этот закон не проголосовали -- Янукович команды не давал. А скомандует и Литвин проголосует, несмотря на свою "принципиальность".

Dark Sun Light
05.10.2010 13:58:10

Перш за все треба займатись економічними проблемами і розробкою ідеології яка б обєднала Україну, а не штовхати країну до прірви...

Dark Sun Light
05.10.2010 13:58:10

Перш за все треба займатись економічними проблемами і розробкою ідеології яка б обєднала Україну, а не штовхати країну до прірви...

Гість
01.10.2010 11:00:30

Все написано правильно. Але до тих пір, поки Росія не визнає, що росіяни, які живуть на території України є національної меншиною, проблема не буде вирішена.

Voronyanska@ukr.net
01.10.2010 10:30:57

На мою думку в Україні може бути лише одна державна мова - українська. Але я погоджуюсь з народниками, що і інші мови утискати не можна!А взагалі на цьому питанні не можна спекулювати,адже це є вже питанням національної гідності українців!

Yakimenko
01.10.2010 10:29:29

Очевидно, что из языковой политики сегодня хотят сделать "яблоко раздора". Правильно говорят народники, что концентрироваться надо на вопросах, которые объединяют, а не раскалывают страну!

Топ - новина
Добрі люди – земляки!

25.07.2019

Народна мудрість вчить: коли не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до неї. Тому як данність сприйняв результати голосування у 65-му виборчому окрузі.

Публікації
На саммите «большой семерки» глава ООН объявил «чрезвычайную климатическую ситуацию»

16.09.2019