Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

01.10.2010

Мова сьогодні із засобу спілкування і колиски національної духовності все більше перетворюється на привід для публічних конфліктів, політичного протистояння та засіб для особистого піару. Таке ставлення до мови є принизливим і може виходити лише від недобросовісних політиків.

Народна Партія наголошує на тому, що єдиною державною мовою в Україні має бути українська. Всі відповідальні органи влади мають вживати необхідних і визначених законодавством заходів для підтримки і розвитку державної мови. Ми переконані, що в країні мають бути створені такі умови, за яких кожен громадянин мав би можливість вивчити українську, адже незнання державної мови власними громадянами є абсурдом для будь-якої нормальної країни.

Водночас народники переконані, що в Україні мають бути створені також належні умови для використання мов національних меншин. Це нормальна і природна практика для демократичної країни, в якій дотримуються права людини. Очевидно, що однією з мов національних меншин є і російська. З огляду на найбільшу чисельність етнічних росіян серед національних меншин в Україні, підтримка і захист російської мови є актуальним для суспільства питанням. Двомовність у нашому розумінні – це коли люди однаково добре володіють українською та російською мовами. Народна Партія вважає, що розвиток однієї мови за рахунок іншої неприпустимий. Це наша принципова позиція, яку ми обстоювали і будемо обстоювати.

Слід наголосити, що народники вважають за необхідне також вивчення у школах англійської як обов’язкової іноземної мови, особливо зважаючи на те, що 98% носіїв наукової інформації виходять англійською мовою. Знання мов у сучасному світі є конкурентною перевагою для нашої молоді, тому треба створити умови, щоб наші громадяни набували цю перевагу ще зі школи.

Народна Партія закликає всіх політиків і державних діячів припинити спекуляції на мовному питанні. Сьогодні, коли наша країна ледь розпочала вихід із соціально-економічної кризи і поступово відбувається процес стабілізації, впроваджуються перші реформи, неприпустимо відволікати суспільство на штучно створені проблеми і конфлікти.

Тож треба спільно вирішувати реальні проблеми країни, а не створювати приводи для конфронтації і протистояння. Давайте з повагою ставитися до власних громадян і не влаштовувати політичні спекуляції на їхньому невід’ємному праві спілкуватися рідною мовою!

 

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
таня
20.10.2010 16:29:18

А что ж тогда подпись Гриневецкого делает под законопроектом о двуязычии? Этот вопрос, как и все, будет решать Банковая. То, что этот закон не проголосовали -- Янукович команды не давал. А скомандует и Литвин проголосует, несмотря на свою "принципиальность".

Dark Sun Light
05.10.2010 13:58:10

Перш за все треба займатись економічними проблемами і розробкою ідеології яка б обєднала Україну, а не штовхати країну до прірви...

Dark Sun Light
05.10.2010 13:58:10

Перш за все треба займатись економічними проблемами і розробкою ідеології яка б обєднала Україну, а не штовхати країну до прірви...

Гість
01.10.2010 11:00:30

Все написано правильно. Але до тих пір, поки Росія не визнає, що росіяни, які живуть на території України є національної меншиною, проблема не буде вирішена.

Voronyanska@ukr.net
01.10.2010 10:30:57

На мою думку в Україні може бути лише одна державна мова - українська. Але я погоджуюсь з народниками, що і інші мови утискати не можна!А взагалі на цьому питанні не можна спекулювати,адже це є вже питанням національної гідності українців!

Yakimenko
01.10.2010 10:29:29

Очевидно, что из языковой политики сегодня хотят сделать "яблоко раздора". Правильно говорят народники, что концентрироваться надо на вопросах, которые объединяют, а не раскалывают страну!

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".