Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Людям потрібні помірковані лідери

14.10.2010

 

 

Владика Іларіон, Єпископ Черкаський і Кіровоградський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, у миру Савчук Ігор Мирославович, народився 1969 року у м. Городенка Івано-Франківської області. Навчався у Львівській і Київській духовних семінаріях, з 1993 року служить у Червоній Слободі священиком. Представляє Українську автокефальну церкву.

- Владико, людей треба об’єднувати перш за все духовно. Що у цьому плані робить ваша церква?

- У нас великий досвід історичний, який розпочався ще за князя Володимира. Він привів на Русь священиків і об’єднав народ. Ми вважаємо, що Україна є православна держава, бо її культура нерозривно поєднана з православною вірою, письменністю. Безумовно, що Україні потрібна помісна церква, бо три розрізнені гілки православ’я в усьому одинакові. У нас немає канонічного розколу, є політичний розкол. Догмати святої православної церкви незмінні.

- Наскільки принципово мати помісну церкву?

- Структура помісної церкви в Апостольських правилах полягає у тому, що кожен священик має підпорядковуватися своєму єпископу, а єпископ керується вказівками патріарха, а він знає свого батька – вселенського патріарха. Зараз ми маємо підпорядкування вселенському патріарху через посередника-патріарха іншої церкви це антиканонічний стан. І якби політики не втручалися, не використовували таку ситуацію для власних інтересів, українська церква давно була б єдиною. Автокефальність означає самоуправління, і ми якраз до цього і прагнемо. Для церкви немає ні елліна, ні іудея, ні поляка, для церкви є тільки Бог. Церква не повинна бути помісно-національною, адже в Україні проживають представники десятків етносів і всі ми єдині у Бозі.

- Церква повинна бути над політикою, чому ви вирішили йти в депутати?

- Найголовнішою запорукою злагоди у суспільстві є вміння домовлятися, вміння слухати один одного. Я позапартійний, але у народників мені імпонує здатність до компромісів, до творення спокою. На жаль, наші виборці часто віддають перевагу галасливим і радикальним. А вони у свою чергу ведуть себе так, що коли їх не виберуть, то світ пропаде. А насправді після передвиборчого галасу нічого не змінюється, а то стає ще гірше.

Нині, як ніколи раніше, людям потрібні будівничі, помірковані і розумні поводирі. Тому я хочу реалізувати свої можливості саме в плані будівничої роботи, задля творення добра у кожній місцевій громаді нашої благословенної Черкащини. Я мрію працювати у сфері культури. До речі, слово «культура» походить від слова культ, велич, ідеал, до якого має прагнути кожна людина. А у нас тут повний занепад. Народ подібний до людини. У людини є душа, яка є тим мотором, що рухає тіло. Духовність є душею народу, без якої народ гине. Моя сфера діяльності як духівника, як представника громад у раді, якщо на те буде воля Божа, полягатиме у відродженні духовності на Черкащині. 

Прес-служба Черкаської обласної організації

Народної Партії

Коментарі
Топ - новина
Володимир Литвин, - Жонглювання подібним становить пряму загрозу Україні як державі

05.10.2018

«Наставники» України демонструють свої ознаки виборчої кампанії, діставши зі скрині завжди потрібне мовне питання, доточивши його до релігійного, від якого вони, згідно статті 35 Конституції України, взагалі повинні бути відокремленими.

Публікації
Про складний і необхідний для суспільства дискурс

11.02.2019 

Усі вже розуміють, що олігархи остаточно «добивають» у людей бажання дивитись телевізор, але...