Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Німецькі політики вимагають чітко застерегти Київ - Der Spiegel

19.11.2010

Україна на чолі з новим проросійським президентом Януковичем не хоче закривати собі дорогу в ЄС. Але тон поводження з опозицією стає дедалі грубішим. Німецькі політики вимагають від ЄС ясно висловитися щодо можновладців у Києві.

Перед самітом Європейського Союзу (ЄС) і України представники Європарламенту з Вільної демократичної партії Німеччини (ВДП) та Християнсько-демократичного й Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) виявили стурбування українською ситуацією. “ЄС повинен прояснити новому керівництву, що європейська перспектива може бути лише за умови дотримання демократії та верховенства права”, – наголошує євродепутат із ХДС Ельмар Брок.

Саміт відбудеться 22 листопада в Брюсселі. Відколи взимку до влади здобувся проросійський президент Віктор Янукович, у країні виникла небезпека згортання демократичних досягнень.

Ліберали теж неспокійні. “ЄС мусить виразно вказати на європейські стандарти у сферах демократії та прав людини, а в разі найменшого порушення цих принципів пояснити, що тим самим ставиться під загрозу просування України в Європу”, – каже зовнішньополітичний речник фракції ВДП у Бундестазі Райнер Штіннер.

Реалістичний опис ситуації

Фонд науки та політики (SWP) у Берліні, фінансований з бюджету адміністрації канцлера, зобразив недавно доволі похмуру картину тенденцій в Україні. “Євросоюзові не можна давати себе заговорювати демократичною риторикою Януковича, котра рідко віддзеркалює реальність”, – мовила С’юзен Стюарт із SWP.

Експерт перелічила низку ознак “відвернення від демократії та плюралізму” в Україні:

• Зростає кількість журналістів, які скаржаться на політичний тиск.

• Триває тиск на неурядові організації.

• У червні керівника місцевого представництва пов’язаного з ХДС Фонду Конрада Аденауера Ніко Лянґе протримали у київському аеропорту десять годин. Лянґе, як вважається, створює критичний супровід ері Януковича. Його звільнили тільки після втручання німецького уряду та Європейського Парламенту.

 

• Українська служба безпеки викликала на допит організації, що підтримуються з Міжнародного фонду “Відродження” – інституції американського мільярдера Джорджа Сороса.

 

• Скасовано конституційні поправки, що обмежували владу президента.

• Перед місцевими виборами в жовтні було змінено відповідний закон про вибори на користь партії Януковича.

30 жовтня колишня глава уряду Юлія Тимошенко, яка п’ять років тому була “обличчям Помаранчевої революції”, заявила в інтерв’ю Spiegel Online: “За два десятиліття незалежності такого в нас іще не було: у людях глибоко поселився страх”. Прикро за події в Україні і зовнішньополітичним спостерігачам у Брюсселі та Берліні. Політик з ХДС Брок критикує не лише проведення місцевих виборів, а й занадто активне сумісництво в новій Україні Януковича. Так, шеф служби безпеки Валерій Хорошковський є водночас членом Вищої ради юстиції, що контролює судочинство та суддів. “Від такої практики київській владі треба негайно відмовитися”, – вимагає Брок.

Не змішувати безвізовий режим з іншими темами

Важливим прагнення українців є скасування віз у ЄС. “За бажання”, впевнений християнський демократ Брок, уже на цьому саміті Україна – ЄС можна було б домовитися про план підготовки до безвізового режиму. Однак Брок вважає, що поєднати візову свободу із дотриманням демократії та верховенства права в Україні буде складно: “Ми мусимо зважати, щоб у візовому питанні не поставити раптом росіян у краще становище, ніж українців”. Пропозицію взаємної відмови від в’їзних вимог недавно висунув президент Росії Дмітрій Медвєдєв, на саміті Росія – ЄС у Ростові-на-Дону.

Штіннер із ВДП так само скептичний стосовно кореляції візової свободи з тенденціями української внутрішньої політики. “Безвізовий режим прив’язаний до чітко визначених технічних критеріїв, які мають бути виконані”, – каже він. До того ж ЄС хоче використати процес лібералізації, аби сприяти поступові у сферах демократії та прав людини. “Завжди слід зважувати, – звертає увагу Штіннер, – чи не досягається суворою візовою політикою прямо протилежне”.

Оригiнал матерiалу:
http://www.spiegel.de

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".