Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Росія та Україна поспішають із газовим об’єднанням, ігноруючи ЄС - EUobserver

19.11.2010

Напередодні саміту Україна – ЄС російська компанія «Газпром» оголосила про намір створити спільне підприємство з українським «Нафтогазом», щоб показово не допустити участі ЄС.

Російський газовий гігант, який перебуває у власності держави, заявив через свій веб-сайт у середу (17 листопада), що на зустрічі голови «Газпрому» Алєксєя Міллера та українського міністра палива і енергетики Юрія Бойка того самого дня у Москві «йшлося про різні аспекти створення спільного підприємства між “Газпромом” та “Нафтогазом України”. Сторони домовилися розпочати оцінку ресурсів, які могли би бути вкладені в СП».

Пан Міллер додав в особистому повідомленні: «Створення спільного підприємства є доконечністю і цілком логічним кроком у справі розвитку співпраці між нашими компаніями. На відміну від багатостороннього консорціуму, про який провадилися неефективні розмови протягом багатьох років, наше спільне підприємство стане реальним інструментом для управління бізнесом».

Питання про «багатосторонній консорціум», який включав би ЄС або компанії ЄС, вперше постало у 2002 році. Задум не було реалізовано. Проте ЄС і далі шукав шляхів підключитися до діяльності «Нафтогазу», відколи останніми роками неефективне управління та корупція у компанії, на його думку, спровокували серію криз із постачанням газу в ЄС.

Спільне підприємство може виглядати таким чином. «Газпром» надасть «Нафтогазові» доступ до газових родовищ в астраханському та ямалському регіонах в обмін на частину трубопровідної мережі, стратегічної власності України.

У квітні пан Міллер сказав, що спільне підприємство стане першим кроком до цілковитого злиття. Якщо «Газпром», значно більша компанія, проковтне «Нафтогаз», це означатиме зраду особистих гарантій, які дали українські представники посадовцям ЄС, та ймовірно призведе до хвилі протестів української опозиції проти здачі суверенітету Росії.

Повідомлення «Газпрому» з’явилося за три дні до саміту Україна – ЄС, що відбудеться в Брюсселі 22 листопада.

Саміт покликаний повернути доброзичливий настрій у двосторонні відносини, тому ЄС має запропонувати план підготовки до майбутнього безвізового режиму – довгоочікуваний крок для Києва. Відносини погіршилися через повільне просування угоди про асоціацію між Україною та ЄС і договору про «глибоку» вільну торгівлю, а також через повідомлення про репресії адміністрації Януковича проти неурядових організацій, медіа та опозиції.

Шведський міністр закордонних справ Карл Більдт і його польський колега Радек Сікорський, два головні творці нової політики ЄС щодо пострадянських сусідів, «Східного партнерства», відвідали Київ у середу на запрошення пана Януковича.

«Я думаю, що після деякого періоду дозрівання [під головуванням Угорщини, а потім Польщі] ви побачите пожвавлення ініціатив, які є частиною “Східного партнерства”», – сказав пан Сікорський в інтерв’ю Reuters.

«“Східне партнерство” справді допоможе цим країнам не втрачати контакту з ЄС, коли говорити про амбітні плани розширення не на часі. Воно сприятиме підготовці до моменту, коли ми подолаємо економічні труднощі й станемо знову великодушнішими», – додав польський міністр.

На питання, чи довіряє Євросоюз розмовам пана Януковича про найвищу пріоритетність інтеграції з ЄС, досвідчений дипломат відповів: «Він має це довести. Лише час покаже». Представник ЄС додав, що в Брюсселі «панує сприятливий настрій стосовно віз» після того, як Союз погодився скасувати в’їзні вимоги для Албанії та Боснії – вчасно перед Різдвом.

Оригiнал матерiалу:
http://euobserver.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".