Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Звіт ЄС підкреслює «недоліки» українських виборів - The Parliament

20.11.2010

Новий парламентський звіт різко критикує нещодавні місцеві вибори в Україні.

Звіт, співавтором проекту якого був депутат від Польщі Павел Коваль, називає окремі аспекти виборів «хаотичними», стверджуючи, що вибори відзначилися «дуже і дуже довгими виборчими бюлетенями, надзвичайно ускладненими та заплутаними» процедурами.

Далі йдеться: «Найбільш тривожним фактом є те, що опозиційні партії фактично не могли брати участь у виборах».

Коваль, член групи «Європейських консерваторів та реформаторів», назвав іншим «приводом для занепокоєння» затягування оголошення результатів голосування, яке відбулося 31 жовтня.

«Той факт, що результати досі не оприлюднені створює не зовсім позитивну атмосферу навколо виборчого процесу», – каже він.

Звіт оприлюднено якраз напередодні ключового саміту Україна – ЄС у Брюсселі 22 листопада.

Виступаючи на прес-конференції у парламенті в четвер, депутат визнав, що дати «загальну оцінку» виборів складно «через брак інструментів, доступних євродепутатам».

«З цієї причини важко сказати напевно, чи мали місце такі порушення як вкидання фальшивих бюлетенів в урни», – сказав він.

Коваль, який разом із своїм польським колегою Яном Козловським був присутній на виборах як спостерігач від ЄС, додав: «Усе ж треба наголосити, що вибори не створили позитивного прикладу».

Схожі критичні зауваження щодо виборів зробив напередодні німецький правоцентристський депутат Ельмар Брок.

У своїх рекомендаціях, він заохочує Київ прийняти «виборчий кодекс», щоб зменшити ризик подальших «порушень» на майбутніх президентських та парламентських виборах у країні.

Брок також закликає до створення органу ЄС для спостереження за «всіма видами» виборів в Україні та сусідніх державах.

Коваль поміж іншим висловив сподівання, що парламентська резолюція щодо України буде «справедливою та збалансованою».

Резолюція, яку депутати Європарламенту обговорюватимуть у Страсбурзі наступного тижня, як очікують, міститиме критичні зауваження щодо реформ, які запроваджуються в Україні

Кілька днів тому, посол країни при ЄС висловив надію, що резолюція «врахує наші зусилля в напрямку реформ».

Коваль сказав: «Я впевнений, резолюція буде збалансованою і позитивною для України, особливо що стосується лібералізації візового режиму та права українців вільно подорожувати країнами Євросоюзу».

Між тим Коваль був небагатослівними стосовно заяв про те, що він та троє інших польських депутатів вийшла з партії «Закон і справедливість» у Польщі з метою створити нову політичну силу.

Згідно з деякими даними, четверо покинули партію після суперчки щодо її політики та заснували організацію, яка називається новою «асоціацією».

Коваль сказав виданню The Parliament, що не хоче коментувати чутки до місцевих виборів у Польщі цієї неділі.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.theparliament.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".