Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Російський рубль для української оборони - Независимая газета

22.11.2010

Київ має намір заморозити актуальні військово-технічні проекти з Москвою. Військове керівництво України робить кроки, які безпосередньо торкаються оборонних інтересів Росії. Днями, представляючи проект військового бюджету країни на найближчі роки, директор департаменту фінансів міноборони України Іван Марко заявив, що прийнято рішення про призупинення низки міжнародних військово-технічних проектів. У першу чергу пов'язаних із РФ.

Київ, зокрема, припиняє держфінансування будівництва нового військово-транспортного літака Ан-70, корвета для своїх Військово-морських сил, а також програми з модернізації бойових вертольотів Мі-24. Ці проекти з залишишеної з часів СРСР військової кооперації тією чи іншою мірою пов'язані з Росією. Якщо будівництво українського корабля і модернізація ударних вертольотів Мі-24 російської оборонки не стосуються, то початі у 1986 році розробка, виробництво і запуск у серію середньомагістрального вантажного (оперативно-тактичного військово-транспортного) літака нового покоління Ан-70 видаються одним із головних завдань розвитку військово-транспортної авіації РФ.

Це завдання зафіксоване у проекті нової російської держпрограми озброєнь (ГПВ-2020). На початку червня 2010 року про швидке введення в дію російсько-українського літака заявили президент України Віктор Янукович і прем'єр-міністр Росії Владімір Путін. Янукович запевнив тоді, що збирання перших серійних Ан-70 може початися вже до кінця цього року. А Владімір Путін підтвердив, що проект створення Ан-70 перебуває «у найпросунутішому вигляді». Цей спільний проект украй важливий для двох країн, оскільки Ан-70 повинен прийти на зміну морально і фізично застарілим середньомагістральним літакам Ан-12, які вироблялися в СРСР ще з середини минулого століття і зараз масово виводяться зі складу ВПС низки країн близького й далекого зарубіжжя.

Як повідомляють ЗМІ, «Антонов» має замовленнями на 42 літаки – дві машини має намір купити Міністерство оборони України і 40 – військове відомство Росії.

Раніше очікувалося, що науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи з Ан-70 завершаться у 2012 році і відразу ж почнеться серійне виробництво цього літака. І Москва, і Київ за домовленістю мали виділити на ці цілі кошти. Тепер, виходить, військове керівництво України відмовляється реалізовувати цей проект найближчими роками. Це тим паче видається дивним, що за проектом є політичні домовленості, а витрати на національну оборону Україні на найближчі роки будуть збільшені. Україна, можливо, вперше за всю пострадянську історію нарешті виділяє значні гроші на розробку і закупівлю сучасних озброєнь. За заявою Івана Марка, у 2011 році у повному обсязі будуть забезпечені витрати на закупівлю 30 українських модернізованих танків «Булат» і 10 новітніх вітчизняних танків «Оплот», а також на розробку багатофункціонального ракетного комплексу «Сапсан».

«Якщо проект з Ан-70 найближчими роками відбудеться, то це буде здійснено тільки за доброї волі й підтримки саме з боку Росії, – вважає експерт Центру аналізу стратегій і технологій Костянтин Макієнко. – З огляду на економічну ситуацію в Україні, вона зможе лише на 10-15% профінансувати цей проект». На думку експерта, проект уже морально застарів і на подальший розвиток Ан-70 будуть потрібні додаткові кошти, що робить проект заскладним як для Москви, так і для Києва. Своєю чергою, директор Центру аналізу світової торгівлі зброєю Ігор Коротченко вважає, що «питання про подальшу долю Ан-70 має вирішувати не українське Міноборони, а міжурядова комісія двох країн. І такий механізм зараз існує між Києвом і Москвою». Коротченко вважає за можливе вирішення цієї проблеми. Але не виключає, що Росія після юридичних узгоджень із Києвом може почати розробку Ан-70 самостійно, на власній території».

Оригiнал матерiалу:
http://www.ng.ru/

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".