Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЄС має перевірити демократичність Януковича - The Financial Times

23.11.2010

Віктор Янукович спробує в Брюсселі стишити занепокоєння Заходу, ніби його режим відступає від демократії. У понеділок 22 листопада відбувається перший саміт президента України з Європейським Союзом.

Обидві сторони намагатимуться зробити кроки в низці ініціатив, зокрема, щодо торговельної угоди, яку Україна і ЄС сподіваються укласти наступного року, і плану скасування візового режиму – поступки, якої особливо чекає Україна.

Утім, усі ці питання будуть затьмарені розмовою про відданість України принципам демократії та свободи ЗМІ. Критики кажуть, що вона похитнулася за Януковича, який намагається встановити тісніші взаємини із Кремлем.

США та ЄС розкритикували місцеві вибори, які відбулися минулого місяця, після того як незалежні спостерігачі повідомили про безліч процедурних порушень. Речник верховної представниці ЄС із закордонних справ леді Ештон сказав, що вибори похитнули довіру до української демократії.

Напередодні переговорів українські посадовці пообіцяли, що пан Янукович підтвердить свій намір утримувати Київ на шляху до членства в ЄС при одночасному поглибленні зв’язків із Росією.

Костянтин Єлісєєв, український посол при ЄС, сказав у п’ятницю, що у всіх країнах бувають виборчі порушення і що уряд прагне покращити ситуацію на майбутнє. Він також намагався заперечити тривожні думки, нібито Україна рухається назад до Москви.

«Ми ясно покажемо ЄС, що стабілізація відносин між Україною та Росією тільки на користь відносинам між ЄС і Україною, – запевнив пан Єлісєєв. – Ми чітко заявимо: “Будь ласка, не вважайте нормалізацію відносин із Росією поверненням на Схід”».

Опозиційні партії та представники малого бізнесу планують масові протести у Києві в понеділок, у день шостої річниці Помаранчевої революції, яка перекреслила сфальсифіковану перемогу пана Януковича на президентських виборах.

Надихнувши українську опозицію, минулого тижня десятки тисяч демонстрантів-представників малого бізнесу вийшли на вулиці Києва та інших міст, виступаючи проти податкових реформ, ухвалених коаліцією пана Януковича. Вони стверджують, що Податковий кодекс несправедливо обтяжує малий бізнес, натомість знижує податки для великого бізнесу.

«Ми просимо вас переконати президента Януковича накласти вето на Податковий кодекс, – пишуть власники малого бізнесу у відкритому листі до ЄС. – Приховуючи власні гроші від оподаткування на офшорних рахунках, правлячі олігархи перекладають податковий тягар на малий і середній бізнес».

В іншому відкритому листі асоціація неурядових українських організацій закликала ЄС підтримати демократію в Україні своєю жорсткою позицією щодо адміністрації Януковича, яку також звинувачують у переслідуванні опозиційних партій.

Кількох прибічників його конкурентки Юлії Тимошенко, колишнього прем’єр-міністра, було ув’язнено цього літа у зв’язку з розслідуваннями, які, на думку опозиції, політично вмотивовані. Джерела повідомляють, що інший поплічник пані Тимошенко, колишній міністр економіки Богдан Данилишин, нещодавно попросив у Чехії політичного притулку.

Пані Тимошенко, лідерка Помаранчевої революції, звернулася до ЄС, щоб той допоміг уберегти демократію.

«Це дуже символічно, що саміт відбувається в річницю Помаранчевої революції. Українська демократія знову під загрозою», – заявила вона The Financial Times.

Експерти стверджують, що представники ЄС балансують перед важким кроком. З одного боку, вони наголосять, що майбутнє зближення залежатиме від демократичності Києва.

З другого боку, представники ЄС продовжуватимуть співпрацю у сфері торгівлі та енергетики, побоюючись, що ізоляція може штовхнути Януковича ще ближче до Росії. Це побоювання, стверджує опозиція, пан Янукович прагне використати задля власної політичної мети.

Томаш Валашек, директор з міжнародної політики та оборони лондонського Центру європейських реформ, сказав, що за Януковича Україна «замикається в собі і стає авторитарнішою».

«ЄС повинен відрадити пана Януковича від побудови однопартійної системи та водночас підтримати економічні й енергетичні реформи», – додав пан Валашек.

Пані Тимошенко сказала, що «двосторонні угоди повинні супроводжуватися умовами», які змусять Україну зберегти демократію. «Голос Європи має лунати голосно і чітко».

Також пані Тимошенко спрямувала критику на Партію європейських соціалістів, яка цієї осені підписала угоду про співпрацю із пов’язаною з великим бізнесом Партією регіонів пана Януковича. Вона звинуватила європейські соціалістичні партії у зраді принципів ЄС, оскільки ті блокують резолюцію Європарламенту з критикою місцевих виборів минулого місяця.

«Партія регіонів… знайшла незвичайного союзника в групі соціалістів Європарламенту, яка двічі відкладала резолюцію, що критикує занепад демократії в Україні», – сказала пані Тимошенко.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.ft.com/

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".