Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Україна визначила головні загрози на 2011 рік - Независимая газета

25.11.2010

Янукович готує нову програму дій і оновлює команду. Скликане президентом України засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) було присвяченое оцінці загроз державі у 2011 році. Проте головною інтригою наради стали не обговорювані теми, а кадрові перестановки, які готуються. Джерела, близькі до президентської адміністрації і уряду, запевнили «НГ», що Віктор Янукович планує найближчим часом посилити свою вертикаль влади. Ймовірно, затверджувати Стратегію національної безпеки України буде вже нова команда.

Ставши президентом, Янукович одразу ж заявив про нове становище України у системі міжнародної безпеки. «Зростання рівня глобальної нестабільності і зростання конфліктності у міждержавних відносинах вивели на передній план проблему забезпечення обороноздатності України. У першу чергу нам потрібно уточнити, а можливо, і переглянути наші уявлення про військові загрози Україні. Безумовно, Військова доктрина збереже оборонний характер України як країни-миротворця », – заявив він.

До літа був розроблений і прийнятий закон про пріоритети зовнішньої і внутрішньої політики держави. Документ закріпив позаблоковий статус України, що, як пояснили представники влади, означало відмову від ідеї вступу до НАТО і розвиток відносин з усіма партнерами України. Янукович підтвердив, що Україна планує співпрацювати і зі США, і з РФ, брати участь у міжнародних миротворчих операціях та військових навчаннях. Однак пріоритетним напрямом зовнішньої політики, як і за Ющенка, залишилася євроінтеграція.

У той час передбачалося, що на саміті Україна-ЄС, який відбудеться 22 листопада у Брюсселі, буде підписано угоду про асоційоване членство України в ЄС. Але за кілька днів до саміту і українські, і європейські чиновники запевняють, що ніяких сенсацій не станеться. У Брюсселі, схоже, взагалі не розуміють, чого очікувати від України, і тільки придивляються до нового курсу, що проводиться командою Януковича.

Ясність у всіх питаннях повинна внести Стратегія національної безпеки, яку нещодавно доручив розробити український лідер. Документ розробляється, але ще не готовий до оприлюднення, сказав «НГ» один з чиновників. Він упевнений, що концепція буде готова не раніше 2011 року: «Спочатку президент посилить кадровий потенціал своєї команди. Потім виступить перед Верховною Радою зі щорічним посланням. Подивимося ще, що буде з датою виборів до парламенту, – це теж фактор, що впливає на національну безпеку».

Директор Центру досліджень громадянського суспільства Віталій Кулик теж вважає, що головним завданням учасників засідання РНБО були визначення та оцінка загроз, які можуть виникнути у новому році: «Це –презентація ідей і проектів, на основі яких можуть бути обрані оптимальні моделі дій влади». Експерт вважає, що самі по собі загрози не є таємницею. Він перерахував больові точки, на які влада буде звертати увагу в першу чергу: «Перше: проблема, що передається багато років у спадок від однієї влади до іншої, хронічного економічного відставання України, неконкурентоспроможності, згортання ринків. Друге: невизначеність зовнішньополітичного курсу, незважаючи на підтвердження позаблокового статусу. Грубо кажучи, статус заявили, але конкретним змістом не наповнили. Третє: відсутність системності та механізмів соціальної амортизації у внутрішніх економічних реформах, що призводить до зростання соціальної напруженості і протестних настроїв. Четверте: необхідність проведення адміністративної реформи, оскільки модель управління, що зберігається, не тільки гальмує розвиток країни, але і є джерелом корупції, яку президент нещодавно назвав однією з головних загроз національній безпеці». Крім того, Кулик вважає темами обговорення на РНБО проблеми, що роз’єднують суспільство, у гуманітарній сфері, несподіване зростання популярності націоналістичних партій, невизначеність із датою чергових парламентських виборів, від чого залежить рівень політичної стабільності у країні.

Заступник голови партії «Сильна Україна» Костянтин Бондаренко погодився, що на цьому етапі для України важливіші внутрішні, а не зовнішні загрози. Він нагадав, що Київ нещодавно домовився про продовження співпраці з НАТО і про відновлення військових навчань з РФ і партнерами по СНД. «На перший план виходить не оборонна політика, а економічні реформи, які необхідно провести дуже обережно і виважено, враховуючи сотні, якщо не тисячі різних чинників», – сказав політик, додавши, що на сьогодні вже можна говорити про системність дій президента Януковича, який виступає сильним, жорстким, рішучим главою держави.

Окремі представники Партії регіонів стверджують, що вже найбличжими днями Янукович підтвердить свою репутацію блискавичними кадровими перестановками у системі влади. «Може, уже сьогодні до вечора (17 листопада. – «НГ») зміниться керівник РНБО: призначена ще за Ющенка Раїса Богатирьова буде переведена в крісло керівника МОЗ – вона медик за освітою, а секретарем РНБО буде призначений більш сильний і жорсткий управлінець – скажімо, нинішній глава президентської адміністрації Сергій Льовочкін. В адміністрації і в уряді найбличжчими днями теж відбудуться відставки і призначення. Адже президенту, щоб ефективно керувати країною, потрібні сильна вертикаль влади і команда професіоналів. Скоро ви її побачите», – пообіцяв один із членів Партії регіонів. Його колега додав, що вже у п'ятницю Конституційний суд може оприлюднити рішення про дату виборів до Верховної Ради: весна 2011 або 2012 року. «Від дати голосування залежить склад парламенту. Це питання, безпосередньо пов'язане з національною безпекою, адже президенту потрібна міцна опора в законодавчому органі влади. Без такої підтримки будь-які проекти та ініціативи глави держави будуть безглуздими », – пояснив соратник Януковича.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.ng.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".