Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Український лідер просуває тристоронню співпрацю - The International Harold Tribune

26.11.2010

Палко захищаючи своє зближення з Москвою, український президент Віктор Янукович заявив у понеділок, що його політика зміцнила європейську безпеку, покращила багатосторонню співпрацю з Росією та залишила в минулому недавні збої у постачанні газу до Європи.

Після свого першого саміту з Європейським Союзом пан Янукович протиставив минулі суперечки з Росією та напрям, в якому, за його словами, зараз працює Україна: «в дусі партнерства у трикутнику Росія – Європа – Україна».

Візит пана Януковича до Брюсселя відбувся через дев’ять місяців після його приходу до влади, який позначився стрімким примиренням з Москвою, укладенням договору з постачання газу та подовження терміну оренди для російського Чорноморського флоту.

У певний час виникло занепокоєння, що зміна українського керівництва відверне країну від Європейського Союзу. Також блок після виборів висловлював стурбованість погіршенням ситуації з дотриманням прав людини.

Але на брюссельському саміті в понеділок ЄС намагався підтримати реформи в Україні, стверджуючи, що сподівається закінчити переговори щодо договору про вільну торгівлю та співпрацю в інших сферах до середини 2011 року.

Він також запропонував план з лібералізації візового режиму – крок, який допоможе українцям вільніше подорожувати всередині ЄС та стане суттєвою винагородою для київського уряду. Щоправда, конкретні терміни пом’якшення візових обмежень не зазначені.

Україна, яка стала незалежною після розпаду Радянського Союзу майже два десятиліття тому, межує з чотирма країнами ЄС і є вкрай важливим енергетичним коридором.

Але прийнявши 12 нових держав до Європейського Союзу з 2004-го, блок обачно не дає обіцянок членства Україні, країні із 46-мільйонним населенням, яка страждала від економічних проблем ще до фінансової кризи, що у підсумку змусило її просити допомоги в Міжнародного валютного фонду.

Спілкуючись із репортерами трьох газет у Брюсселі в понеділок пан Янукович сказав, що покращені українські відносини з Москвою були «принципово важливою справою».

«Я впевнений, – заявив він, – що перш за все це пов’язано зі стабільністю в Євразії та принесе добрі плоди не лише в контексті енергетичної безпеки, але й у тому, що стосується євроатлантичної безпеки».

Посилаючись на саміт НАТО та Росії минулого тижня у Португалії, де було досягнуто домовленості щодо спільного плану протиракетної оборони, пан Янукович сказав: «Багато в чому результат лісабонського саміту залежав від української позиції».

У той час як Україна налагоджувала зв’язки з Москвою, європейські держави цього року також відчули покращення у відносинах з Росією. Найбільш помітним зрушенням було значне зближення між Росією та Польщею.

На знак розширеної співпраці у понеділок також відбулася окрема зустріч між російським і українським міністрами енергетики та європейським комісаром з енергетики.

Російський міністр енергетики Сєрґєй Шматко сказав репортерам, що можна розраховувати на надійний транзит російського газу через Україну і перебої, які спостерігалися взимку 2005-2006 та 2008-2009 років, не повторяться.

Відповідаючи на запитання про енергетичну співпрацю, пан Янукович розкритикував запропонований проект трубопроводу «Південний потік», який транспортуватиме російський природний газ дном Чорного моря, через Болгарію і далі до Західної Європи, оминаючи Україну.

«З нашої точки зору, це нечесний виклик від наших партнерів – Росії та ЄС», – заявив президент.

Пан Янукович визнав, що ідея такої мережі була спровокована «непередбачуваністю української поведінки при постачанні газу до Європи у 2006 та 2008 роках».

«Але, – додав він, – ми вже відповіли на це питання. Згадана проблема в минулому».

Пан Янукович захищав ідею тіснішої співпраці з «Газпромом», величезною російською енергетичною компанією, у питанні модернізації української газотранспортної мережі, відкидаючи припущення, що «Нафтогаз» може бути поглинутий «Газпромом».

Питання щодо дотримання свобод в Україні також постало під час саміту. На прес-конференції у Брюсселі в понеділок президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу та голова Ради Європи Герман ван Ромпей наголосили на стурбованості станом прав людини та свободи слова в Україні.

«Люди можуть висловлюватися вільно так само як і раніше, – сказав президент України. – Коли опозиція стверджує, що деякі свободи обмежуються, моя відповідь завжди проста – я кажу їм: “Чому ви не наведете приклади, що змінилося у 2010”?». Однак він пообіцяв удосконалити закон у тій частині, яка викликала занепокоєння ЄС перед нещодавніми місцевими виборами.

Згадуючи в понеділок про протести в Україні проти нового Податкового кодексу, пан Янукович зауважив, що нові правила спрямовані проти тіньової економіки, яка складає від 40 до 50% від загального обсягу. «Зараз ми маємо ціле покоління посадовців та бюрократів, які створили власну справу на основі корупції», – сказав він.

На завершення пана Януковича запитали, скільки часу потрібно Україні, щоб стати членом ЄС. На що президент заявив, що досі невідомо наскільки довгою буде дорога країни до членства. «Головне прямувати цією дорогою», – заявив він.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.nytimes.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".