Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Нафтою єдиною - Время новостей

01.12.2010

Усупереч очікуванням під час п’ятничної зустрічі у Москві президентів Росії та України Дмітрія Медвєдєва і Віктора Януковича не було вирішено питання про вартість поставленого Києву газу, не прояснилася і перспектива вступу України до Митного союзу. Водночас було підписано міжурядову угоду про транзит нафти, яка, зокрема, передбачає збільшення обсягів прокачування нафти через територію Україну.

«Приклад вирішення питань у паливно-енергетичному комплексі – підписаний сьогодні протокол між нашими відомствами, за яким збільшиться обсяг поставок, прокачування нафти до 18,5 млн. тонн (з нинішніх 16,5 млн. тонн. – Ред.)», – заявив після зустрічі пан Янукович. Як зазначив глава українського мінпаливенерго Юрій Бойко, у перспективі планується збільшити обсяг транзиту російської нафти до 25 млн. тонн на рік, а угоду про транзит підписувати відразу на п’ять років. До речі, майже водночас із підписанням транзитної угоди з Москвою Київ досяг домовленостей у цій сфері та з Мінськом. Так, у найближчі три роки трубопровід «Одеса – Броди», що досі використовувався у реверсному режимі для постачання російської нафти в українські порти на Чорному морі, звідки вона далі танкерами постачалася на середземноморський ринок, буде використовуватися вже в аверсному режимі для прокачування венесуельського «чорного золота» з одеського порту до білоруських нафтопереробних підприємств. За три роки на цьому напрямку планується прокачати 30 млн. тонн сировини.

Паралельні переговори української сторони з Білоруссю не вплинули на укладення нафтових домовленостей з Москвою. Значно менш успішним виявився енергодіалог з питань ціни на газ і вступу України до митного союзу. Останнє, за словами Віктора Януковича, може статися тільки у разі зміни української Конституції.

Своєю чергою, газове питання, незважаючи на те, що співпраця у цій сфері, за словами помічника російського президента Сєрґєя Пріходька, останнім часом «розвивається в цілому безконфліктно», також не одержало чіткої відповіді. Навіть незважаючи на те, що пан Медвєдєв нагадав своєму українському колезі про те, що «формування бюджету, економічних програм України багато в чому залежить від енергетичної співпраці з Росією», Віктор Янукович обмежився лише запевненнями про надійність України як транзитера енергоносіїв до Європи. «Це дуже важливо, щоб ми були передбачуваними, і Україна завжди буде у політичному, економічному плані таким надійним партнером», – заявив пан Янукович, додавши, що сторони «до кінця року повинні пошукати відповіді» на газове питання. «Відповіді дуже швидко не знайдемо, але найголовніше – рішення в інтересах України і Росії», – підсумував український президент.

Алєксєй Міллер і Юрій Бойко обговорили родовища в Астраханській області, які можуть бути передані до майбутнього СП. У рамках візиту президента України до Росії відбулася робоча зустріч глави «Газпрому» Алєксєя Міллера і міністра з питань палива та енергетики України Юрія Бойка. На зустрічі було продовжено обговорення питань щодо створення спільного підприємства «Газпрому» і «Нафтогазу України», об’єднати які ще у квітні запропонував Владімір Путін. Зокрема, йшлося про ресурсну базу, яка може бути передана «Газпромом» у СП. Ділянки надр, назва яких наразі не вказується, розташовані в Астраханській області. Раніше також обговорювалася можливість внесення російською стороною ямальських родовищ.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.vremya.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".