Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Україна без Інституту національної пам’яті? - Rzeczpospolita

11.12.2010

Віктор Янукович збирається в межах адміністративної реформи ліквідувати Інститут національної пам’яті, який досліджує документи про радянські злочини.

Про підготовлений указ президента в цій справі повідомили «Радіо Свобода» і портал Comments.ua. Закриють також кілька десятків інших державних структур, таких, наприклад, як відділ у справах національностей та релігій чи Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України. «Реформа має вдосконалити ефективність системи влади», – написано в законопроекті.

Опозиція закликає Януковича не ліквідувати Інститут пам’яті. «Закриття інституту буде ударом для української національності і державності. Влада таким чином доведе, що вона окупант власної країни, й спричинить розкол у ній», – застеріг у середу В’ячеслав Кириленко, лідер партії «За Україну».

«Без національної пам’яті немає національної свідомості. Без Інституту пам’яті влада в Києві зможе змінювати історію», – переконував політолог Валерій Бебик. І визнав, що рішення Януковича потішить Росію.

Інститут пам’яті було створено у 2006 році за президента Віктора Ющенка. Установа мала досліджувати документи з історії національно-визвольного руху, а також радянські злочини в Україні, зокрема, трагічний Голодомор 1932–1933 років.

Після приходу до влади проросійського президент Віктора Януковича інститут очолив Валерій Солдатенко, який у радянські часи був головою української філії Інституту марксизму-ленінізму ЦК КПРС. На посаді голови Інституту пам’яті він змінив Ігоря Юхновського – суспільного діяча й багаторічного соратника Ющенка.

В інтерв’ю російським газетам Солдатенко казав, що за президента Ющенка робота Інституту пам’яті проводилася за політичними замовленнями, а Голодомор не був геноцидом українського народу. «Ніхто, сидячи на троні, не приймав рішення про те, як би мені позбутися українців», – пояснив він.

Відставки ідеолога марксизму вимагала опозиційна «Наша Україна»

Ющенка, стверджуючи, що «Інститут національної пам’яті перетворюється на Інститут національної амнезії».

У 2008 році, до 75-х роковин Голодомору, Інститут пам’яті видав «Національну книгу пам’яті Голодомору», в якій зібрано 900 тисяч прізвищ жертв радянського режиму. Менші книги пам’яті були також опубліковані в кожній області України.

«Інститут пам’яті можна було назвати мініатюрою помаранчевої влади в Україні. Він міг досягнути значно більшого, якби там не було постійних конфліктів на особистому рівні», – розповів Rzeczpospolita Роман Кабачій, редактор відділу історії та науки в журналі «Український тиждень». «А новий голова інституту Валерій Солдатенко ще раніше дав зрозуміти, як він ставиться до історії, заявивши, що вся потрібна українцям пам’ять вже оприлюднена і варто зайнятися іншими справами», – додав Кабачій.

Оригiнал матерiалу:
http://www.rp.pl/

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".