Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Нова російсько-українська газова криза? Можна посперечатися - New Europe

14.12.2010

Вітаю, з вами Ґеропулос із «Енергетичного інсайдера», який пише цю колонку про енергетичну політику вже чотири роки. Більш ніде на цій цікавій території не було такого близького зв’язку між політикою й енергетикою, як у газових відносинах ЄС – Росія – Україна. 16 грудня 2006-го у своїй першій колонці я писав про те, що Владімір Путін затискає в кулаку запаси енергоносіїв. Тоді безперестанні суперечки між Москвою та Києвом щодо ціни на поставки природного газу і вартість транзиту тримали ЄС на межі нервового зриву.

Нині, звісно, завдяки відновленню відносин українського президента Віктора Януковича з Москвою, покращенню взаємин ЄС – Росія і бракові додаткового попиту на газ нова газова криза із припиненням постачання в Європу видається малоймовірною.

В’ячеслав Княжницький, посол з особливих доручень з енергетичної безпеки при Міністерстві закордонних справ України, запевнив New Europe 9 грудня, що не буде жодної кризи постачання. «Ні, в жодному разі. Може бути обговорення ціни на газ, може бути якесь обговорення обсягів», проте поставки й транзит «уже фіксовані, і ми цим зовсім не переймаємося» – сказав він. «Та й хто насмілиться спровокувати нову кризу, коли до Європи прибув американський скраплений газ? – запитав Княжницький. – Це було б абсолютно нереально, якби хтось хотів влаштувати нову кризу. Чому? В Європі багато газу». У недалекому майбутньому США стануть наступною країною – експортером скрапленого газу. Минулого місяця Америка відвантажила скраплений газ до Великої Британії.

Під час саміту Росія – ЄС 7 грудня російський президент Дмітрій Медвєдєв сказав, що Україна має здійснити швидку оплату за газове постачання, щоб гарантувати собі безпеку. Державний «Нафтогаз України» перебуває у складному фінансовому становищі. Утім, з проекту державного бюджету і загального обговорення стає очевидним, що уряд буде фінансово підтримувати «Нафтогаз», – повідомляють джерела.

Павєл Сорокін, нафтогазовий аналітик московського «Альфа Банк», сказав New Europe 9 грудня, що створення спільного підприємства між російським «Газпромом» і «Нафтогазом» може стати «одним із шляхів, який забезпечить російський транзит через Україну й дасть більше гарантій постачання самій Україні. Тож, якщо сторони зможуть домовитися про параметри, спільне підприємство буде одним із варіантів, який заспокоїть ці відносини хоча б на деякий час».

У квітні російський прем’єр Путін запропонував злиття «Газпрому» й «Нафтогазу». Українська опозиція боїться, що таким чином контроль над українським транзитним трубопроводом і зберіганням газу перейде до Росії. У кожному разі Княжницький заявив, що через вступ України до Європейської енергетичної спільноти заснувати «повноцінне спільне підприємство» неможливо.

Сорокін сказав, що нині найбільше обговорюється форма спільного підприємства. «Добра частка цих дискусій стосовно втрати контролю тощо – здебільшого політична», – сказав він. Нові трубопроводи «Газпрому», як-то «Північний потік» і «Південний потік», стануть альтернативними до українських шляхів. «Україна у доволі скрутному становищі, тому що вона може втратити обсяги транзиту на користь інших проектів “Газпрому”», – сказав Сорокін. Він також погодився, що «є висока ймовірність, що вдасться уникнути» нової газової кризи.

Спробуйте довести протилежне.

Оригiнал матерiалу:
http://www.neurope.eu

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".