Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Перемога над техногенною стихією

15.12.2010

Цими днями 24 роки тому було завершено будівництво споруди саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, який ми сьогодні знаємо як об’єкт «Укриття». Він закрив зруйнований аварією блок і на найближчі десятиліття убезпечив навколишнє середовище від можливих викидів радіації зі зруйнованого  блоку.

14 грудня 1986 року урядова комісія колишнього Радянського Союзу прийняла рішення про те, що радіаційна аварія глобального масштабу на Чорнобильській АЕС ліквідована. Будівництво об’єкта «Укриття» ознаменувало собою дійсно безпрецендентний подвиг цілого народу, величезну і безперечну перемогу.

Все далі в історію відходять ті сім місяців 1986 року, протягом яких героїчними зусиллями народу, самовідданою мужньою працею десятків і сотень тисяч тих, хто брав безпосередню участь у небезпечній роботі в епіцентрі надзвичайної події, вдалося приборкати вогнище безжальної радіації.

З кожним наступним відрізком часу ми все більше розуміємо, від якої страшної біди врятували країну, світ скромні герої тих днів. Вони йшли на цей подвиг за покликом серця, не думаючи про нагороди, відзнаки, пільги. Вони розуміли, що жертвують своїм здоров’ям, тисячі з них уже пішли з життя. Головним мотивом було – якщо не ми, то хто?!

Тож ми, хто лишився жити, наші нащадки повинні пам’ятати, якою ціною дісталася перемога над техногенною стихією, шанувати героїв, які живуть і працюють поруч з нами.

Час летить швидко. Скоро мине чверть століття з дня вибуху на Чорнобильській АЕС. Ця скорботна дата назавжди залишиться в історії нашої країни, адже чорнобильська трагедія для нашого народу до цього часу залишається невигойною раною.

Наслідки аварії на ЧАЕС відчула на собі вся країна. І якщо матеріальні збитки можна уявити у вигляді конкретних фінансових показників, то ніякими коштами не виміряти людське горе, пов’язане зі смертю чи втратою здоров’я ліквідаторів аварії, тих, хто був евакуйований із 30-кілометрової зони, а особливо з хворобами дітей, зі страхом мільйонів людей перед згубними наслідками Чорнобиля.

У наших спільних силах разом долати болючі наслідки аварії на ЧАЕС – взаємодопомогою, чуйністю, людяністю, турботою про здоров’я ліквідаторів, потерпілих, хворих.

Івано-Франківська обласна організація Народної Партії разом із Коломийською місцевою партійною організацією вшанували героїв- чорнобильців, а також організували для них святковий концерт із врученням цінних подарунків.

Ми були і назавжди залишаємося в неоплатному боргу перед тими, хто першим дав відсіч невидимому ворогу на ім’я «радіація». Наше завдання – допомагати цим людям усіма можливими засобами.

Із кожної трагедії людство повинно винести урок на майбутнє, аби ніколи більше не повторився Чорнобиль. Бо ніколи не зітреться пам’ять про катастрофу, що стала трагедією всього людства. Ваш подвиг назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Радіаційні промені смерті не змогли знищити дух героїзму, солідарності й самовідданості тих людей, які боролися у Чорнобилі з ядерною стихією. Ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув у цій боротьбі, ми доземно вклоняємося тим, хто зараз поруч з нами.

Ми не повинні допустити зневажливого применшення їх подвигу. Ми закликаємо шанувати мужність тих співвітчизників, хто живе сьогодні з нами. Пам’ятаймо про Чорнобиль. Робімо все, щоб більше у жодній частині світу не повторилася подібна катастрофа.

Секретаріат Івано-Франківської обласної організації

Народної Партії

 

        

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".