Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Структуруванню місцевих рад – законодавчу основу

17.12.2010

 

Ефективність роботи новообраних місцевих рад істотно залежатиме від здатності народних обранців досягти компромісу при вирішенні нагальних і перспективних проблем  життя територіальних громад.

Проте проведення перших засідань сесій, складний, часом драматичний, перебіг процесу формування керівних органів рад, персонального складу їх постійних комісій і розподілу в них посад засвідчили, що на заваді конструктивній співпраці депутатів став строкатий партійний склад рад. За умови, коли в багатьох із них жодна із політичних сил не має більшості, коли таку більшість не можуть утворити, радше через амбітність їх очільників, партії, що традиційно блокувались, своє вагоме слово повинні сказати депутати – “мажоритарники”, чимало яких є представниками місцевих організацій Народної Партії.

Чинний Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” передбачає, що “депутатські фракції місцевих рад формуються на партійній основі депутатами місцевих рад (крім депутатів сільських, селищних рад), обраними за виборчим списком відповідної місцевої організації політичної партії (виборчого блоку політичних партій)” (частина перша статті 27). Частиною другою цієї ж статті встановлено, що “депутати сільських та селищних рад на основі єдності поглядів або партійного членства можуть об’єднуватися у депутатські фракції місцевих рад. До складу депутатських фракцій можуть входити також позапартійні депутати сільської та селищної ради, які підтримують політичну спрямованість фракцій”.

Проте названі та інші норми цього Закону України не відповідають нинішнім реаліям. Запровадивши на місцевих виборах змішану виборчу систему, законодавець не вніс необхідних змін до інших законодавчих актів, насамперед до Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, який, зокрема, не містить жодних  норм щодо депутатів-мажоритарників.

Там, де місцеві організації Народної Партії отримали підтримку виборців у багатомандатних виборчих округах, питання щодо фракційності депутатів, обраних від Народної Партії в одномандатних мажоритарних виборчих округах, не виникає. Але у більшості місцевих рад склалась ситуація, коли таких депутатів-народників є лише один чи два, рідше декілька. Вважаємо, що входження депутатів-народників, які обрані в одномандатних мажоритарних округах, до складу депутатських фракцій інших політичних партій є недоцільним, про це й вели мову керівники обласної та районних організацій на нещодавньому засіданні виконкому Івано-Франківської обласної організації Народної Партії.

Прикарпатські депутати-народники пропонують депутатам, які обрані в одномандатних мажоритарних виборчих округах від інших політичних партій і не створили своєї фракції у місцевій раді, об’єднатись у єдині міжпартійні фракції. Основою такого об’єднання повинна стати підтримка політичного спрямування Народної Партії, сили, цілі і дії якої спрямовані на забезпечення гідних умов життя кожного громадянина шляхом вирішення нагальних проблем територіальних громад краю.

Сергій Дерев’янко,

консультант з ідеологічної та інформаційної роботи

Івано-Франківської обласної організації Народної Партії

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".