Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Східна політика та партійні ігри - Rzeczpospolita

02.12.2010

Одним із обґрунтувань відмови від ягеллонської концепції в уряді Туска мала бути «невдячність» потенційних партнерів, особливо України, про що багато говорив міністр закордонних справ Польщі Сікорський.

Нагадаємо, ягеллонська концепція полягає у створенні союзу держав, які перебувають під загрозою російського імперіалізму. Що уряд пропонує натомість, ми не знаємо, бо мало хто повірить, нібито нинішня влада Кремля відмовиться від імперіалістичної позиції, зачарована гарною усмішкою Дональда Туска.

Це правда, що будувати ягеллонський проект важко, особливо з такими партнерами, як сучасна Україна, Білорусь і навіть Литва. Міжнародна політика, однак, справа нелегка, а образи – це останній зі способів її провадити.

У часовій перспективі виявляється, що навіть диктатура, якою є держава Лукашенки, поступово розвиває почуття національної ідентичності серед білорусів. Між Москвою та українським президентом уже з’явилися спірні питання, і можна передбачити, що вони наростатимуть.

Резолюція, яку запропонувала Німеччина на засіданні Європейського Парламенту і котра засуджує ламання демократичних стандартів режимом Віктора Януковича, хоча на перший погляд обґрунтована, веде до зрівняння України й Росії. Отже, вона неправильна і передусім ускладнює співпрацю з Києвом та перешкоджає залученню його до сфери впливу ЄС. Слід наголосити, що Німеччина, яка дуже неохоче говорить про порушення прав людини й демократичних стандартів у Росії, виявляється дуже чутливою до такого – у набагато меншому масштабі – явища в Україні.

У цьому контексті виступи польських депутатів, зокрема Павела Коваля та Міхала Камінського, проти засудження України відповідають державним інтересам Польщі. І тут ні до чого їхні стосунки з «Правом і справедливістю». Тому припущення про нечисті зв’язки євродепутатів з українською владою мають обурювати. Польським державним інтересам належить стояти вище за між- та внутрішньопартійні суперечки. А той факт, що «Громадянська платформа» сприймає міжнародну політику як частину боротьби за владу, нікого не виправдовує.

Оригiнал матерiалу:
http://www.rp.pl/

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".