Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Клички і чеченський тиран - Der Spiegel

22.12.2010

Віталій і Володимир Клички не лише боксери, які наганяють страх на суперників, – ними майже скрізь захоплюються через їхню підтримку демократії. Проте нещодавні появи із горезвісним чеченським правителем Рамзаном Кадировим змусили багатьох сумніватися, чи справді брати гідні називатися взірцями для наслідування.

Брати Клички, безперечно, виняткові у світі боксу. Вони удвох – Володимир, 34 роки, і Віталій, 39 років, – здобули приголомшливу кількість титулів і трофеїв, зокрема і декілька поясів чемпіонів світу. Обидва влаштовують жорсткі поєдинки на рингу, та не здаються жорсткими хлопцями за його межами – вони успішно трималися подалі від найгіршого, що є у мінливому світі боксу.

Публіка завжди знала українських братів як двох милих, елегантних і красномовних джентльменів. Обидва стали послами ЮНЕСКО і отримали німецькі медіа-нагороди «Бембі» і «Золота камера». Колишній президент Німеччини Йоганнес Рау назвав братів «послами інтеграції».

На політичній сцені брати Клички, здавалося, теж поводилися бездоганно. Вони підтримали продемократичні протести в Україні під час Помаранчевої революції 2004 року, а Віталій Кличко навіть створив власну партію, балотуючись на мера Києва. «Якщо світ спостерігає, – сказав він тоді, – то навіть жорстокі, жадібні до влади лідери замислюються, чи зможуть вони перемогти мирний рух».

Бездоганна чистота?

Ніхто не мав причин сумніватися у щирості таких високих почуттів. Та тепер зароджуються сумніви щодо того, як глибоко сягає заявлена боксерами любов до демократії.

Візьмемо для прикладу події 15 серпня 2009 року. Того літнього вечора за інших обставин бездоганно чистий Володимир зустрівся із політиком, який має репутацію не просто крутого хлопця. Фотографії, які здебільшого проігнорували на Заході, зображають Володимира Кличка поруч із Рамзаном Кадировим, горезвісним правителем Чечні.

Кадиров є сином колишнього чеченського лідера Ахмада Кадирова, вбитого у 2004 році. Молодший Кадиров раніше наглядав за охоронцями батька. Згодом, у 2007 році, російський президент Владімір Путін призначив його президентом Чечні. Світові лідери роблять усе, аби уникати Кадирова.

І небезпідставно: правозахисні організації звинувачують Кадирова у тому, що він особисто здійснює тортури та жорстоко переслідує своїх опонентів. Австрійські слідчі навіть підозрюють президента у замовленні вбивства чеченця-емігранта – суд щодо вбивства триває у Відні. «Нам добре вдається знищувати», – хвалиться чеченський лідер, характерним атрибутом якого є позолочений пістолет.

Визнання

Того серпневого вечора Кадиров нарешті здобув визнання, якого так прагнув, – від відомої на весь світ особистості і визнаного прихильника демократії – Володимира Кличка. Агентство Кличків – K2 East – організувало боксерський фестиваль у Грозному, столиці Чечні. Після заходу Кличко звернувся до господаря: «Я хочу подякувати Рамзану Кадирову, президенту Чечні». Принаймні цю цитату приписують Кличкові українські веб-сайти. Також повідомляють, нібито боксер припустив, що цей боксерський фестиваль – не останній у Чеченській республіці і дасть можливість молодим людям розвинути характер «справжніх воїнів».

Просто випадок? Не зовсім. На початку грудня Віталій Кличко сидів поруч із Кадировим біля боксерського рингу в українському місті Бровари. Майже на всіх фотографіях із заходу є Кадиров – на або біля рингу, майже завжди у чемпіонській позі, то обіймаючи одного із боксерів, то підіймаючи на своїх плечах.

За кілька днів до того Дік Марті, спеціальний доповідач Ради Європи, під час свідчень на суді у Відні в справі вбивства назвав чеченського лідера психопатом: «Він живе у палаці із золотими левами на вході. Він має приватний зоопарк, в якому живе і тигр, що занесений до червоного списку Всесвітнього фонду дикої природи». Чи маємо ми повірити, що Клички всього цього не знають?

Втрата форми

Агентство Кличків знову було відповідальним за боксерський захід в Україні. Агентство також поширило фотографії Кадирова з Володимиром Кличком із Грозного. Натомість на офіційній веб-сторінці боксерів немає згадки про цей захід. Тільки пошукавши на форумах сайту, можна знайти коментарі щодо зустрічей між Кличками і тираном, чимало з яких критичні.

Бернд Бьонте, директор Klitschko Management Group, відкидає усі звинувачення, стверджуючи, що відколи чеченська зірка боксу Заурбек Байсанґуров підписав угоду з одним із агентств Кличків, контакти із Кадировим майже неминучі. Жоден із братів Кличків не виявляв позитивного ставлення до Кадирова, продовжує Бьонте, і протилежні твердження в українській пресі було повністю сфабриковані. Він також зазначає, що брати не висловлюють свою позицію стосовно президента Чечні. Боксери, додає менеджер, зараз не можуть коментувати.

Можливо, слова Володимира, які він одного разу промовив на радіо, прокоментують замість нього. «Демократія – це наче спорт, – сказав він. – Якщо ви не тренуєтеся регулярно, то швидко втрачаєте форму».

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.spiegel.de

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".