Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Водій довіз до СІЗО - Взгляд

30.12.2010

Колишній глава МВС України затриманий за звинуваченням у протекції свого особистого водія. У неділю бійці спецназу Служби безпеки України затримали колишнього міністра внутрішніх справ країни, лідера «Народної самооборони» Юрія Луценка. Його звинувачують у тому, що він незаконно підвищував звання і завищував зарплату своєму особистому водієві. Партії «За Україну», «Батьківщина» і Блок Юлії Тимошенко називають арешт політично вмотивованим.

В Україні затриманий колишній міністр внутрішніх справ країни, лідер блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Юрій Луценко. «Близько десяти співробітників спецпідрозділу служби безпеки України «Альфа» затримали Юрія Луценка. Його відвезли у невідомому напрямку», – сказала РІА «Новости» прес-секретар екс-міністра Інна Кисіль.

У генпрокуратурі України повідомили, що Луценко був затриманий за дорученням слідчого цього відомства, не уточнивши подробиць і мотивів затримання. Надати докладний коментар щодо події у генпрокуратурі пообіцяли у понеділок вранці.

Зараз Луценко, за попередніми даними, перебуває у СІЗО Служби безпеки України. Колишньому міністрові висунуто звинувачення «у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб» і у «перевищенні службових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки». Кримінальна справа пов’язана із взяттям на роботу і присвоєнням звань колишньому особовому водієві Луценка Леонідові Приступлюку, який протягом двох років отримав звання від капітана до підполковника, а також велику за обсягом зарплату.

20 грудня прес-служба генпрокуратури повідомила, що після завершення досудового слідства Луценко так і не розпочав ознайомлення з матеріалами справи. Наглядове відомство запропонувало йому негайно почати цим займатися, погрожуючи в іншому разі змінити запобіжний захід із підписки про невиїзд на арешт.

Після звістки про затримання лідер партії «За Україну» В’ячеслав Кириленко заявив, що жодних підстав затримувати Луценка не було, оскільки він регулярно спілкувався зі слідчим і знайомився з матеріалами справи. «Затримання Юрія Луценка є виключно політичним актом влади, спрямованим на залякування опозиції», – наголосив Кириленко, слова якого наводить «Інтерфакс».

Партія «Батьківщина» поширила заяву, в якій ідеться, що цей арешт є політично вмотивованим. «Немає жодних сумнівів у тому, що переслідування колишнього міністра внутрішніх справ має суто політичний характер. Минулої п’ятниці в ефірі трьох національних телеканалів Віктор Янукович фактично визнав, що так звані правоохоронні органи всі свої дії узгоджують саме з ним, Януковичем, і саме Янукович є замовником і режисером переслідування опозиції», – йдеться у заяві.

Блок Юлії Тимошенко і партія «Батьківщина» висловлюють повну солідарність з Юрієм Луценком і вимагають негайного звільнення затриманого політика.

Юрій Луценко обійняв посаду глави МВС в уряді Юлії Тимошенко у лютому 2005 року. Після урядової кризи та відставки Тимошенко у вересні 2005 року Луценко зберіг свою посаду, але 1 грудня 2006 року Верховна Рада відправила його у відставку. 4 грудня 2006 президент України Віктор Ющенко підписав указ про призначення Юрія Луценка радником президента.

18 грудня 2007 Верховна Рада затвердила запропонований Юлією Тимошенко склад Кабінету Міністрів, і Луценко знову обійняв посаду голови МВС України.

28 січня 2010 стало відомо, що Верховна Рада відправила Луценка у відставку. Однак за годину після цього рішення було скликано екстрене засідання Кабінету Міністрів України, на якому Луценко був призначений першим заступником глави МВС і у такий спосіб він, всупереч волі Верховної Ради, продовжив керувати українською міліцією.

Збирати матеріали на своїх попередників уряд Миколи Азарова розпочав невдовзі після початку своєї роботи. «Дії попереднього уряду завдали державі збитків обсягом 100 млрд гривень, а тому матеріали про виконання бюджету 2009 року повинні розглядатися не тільки народними депутатами, а, в першу чергу, правоохоронними органами, і колишній прем’єр-міністр, а також посадові особи мають понести кримінальну відповідальність за це», – заявив 28 квітня Азаров.

Тоді ж Юрій Луценко, підбиваючи підсумки перших 50 днів Януковича на посаді президента, розповів таке: «У МВС з’явилася новація – заступник з опозиції. Непомітно для всіх заступником міністра призначений Валерій Корячкін. А йому «в навантаження» дали Костю Бриля. Корячкін – це Донецьк, ВБРСВ (Відділ боротьби з розкраданням соціалістичної власності), УБЕЗ, потім податкова. А Костя Бриль – це помічник покійного Кравченка (глава МВС часів Кучми, загиблий за дивних обставин – прим. ред.), з ним же пішов до податкової». «Тобто сьогодні у МВС створений заступник, перед яким поставлене завдання – вирахувати і знищити економічну базу опозиції, – уточнив Луценко. – Враховуючи, що Бриль усе-таки не з Донецька, він зміцнений донецьким шефом. Офіційно він називається «зам з економічної безпеки». Хоча насправді це заступник з опозиції», – сказав екс-глава МВС.

Навесні минулого року Юрій Луценко опинився у центрі великого скандалу. 5 травня німецька газета «Більд» повідомила, що глава МВС з сином провели пів дня у поліцейському відділку аеропорту Франкфурта-на-Майні після того, як у п’яному стані билися з поліцейськими і кидалися в них мобільними телефонами. Сам Луценко заявив, що німецька поліція безпідставно затримала його і сина, оскільки вони були тверезими, але він однаково подає у відставку з посади міністра внутрішніх справ України, щоб «не дестабілізувати ситуацію у МВС». 15 травня він був відсторонений від обов’язків за вимогою Верховної Ради. 27 травня уряд Тимошенко прийняв рішення, що Луценко може повернутися до роботи.

Оригiнал матерiалу:
http://vz.ru

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".