Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Найдовший вікенд в Європі - Gazeta Wyborcza

31.12.2010

Росіяни і українці відпочивають з 1 до 10 січня. На практиці ж їхні країни завмирають більш як на два тижні.

Пустки на вулицях, жодних заторів, працюють тільки магазини – це звичні атрибути початку року в Росії і Україні. А серед негативних чинників: переповнені витверезники, рекордна кількість нещасних випадків вдома і злочинів під впливом алкоголю. Першою 10-денні канікули з нагоди Нового року і православного Різдва, що відзначається 7 січня, запровадила кілька років тому Росія. Це був подарунок тодішнього президента Владіміра Путіна. Потім зробила так і Україна. У Білорусі державними святами проголошені як католицьке, так і православне Різдво, але дні в період між ними (окрім Нового року) залишаються робочими.

Деякі знайомі росіяни кажуть, що 10 днів вихідних на початку року тільки санкціонували фактичний стан речей. У Росії свята неформально починаються вже наприкінці року. А з великих іноземних компаній спеціалісти їдуть додому після 20 грудня. Ще раніше проводяться корпоративні святкові заходи. В останній тиждень року мало хто працює, а якщо вже працює, то напідпитку.

31 грудня – у наших східних сусідів робочий день, але діє так званий короткий день. До 14 години п’ють шампанське і вино в офісах. А справжнє свято починається після Нового року і триває до православного Різдва. Хоча формально відпочинок закінчується 11 січня, але найстійкіші продовжують його до 14 січня – так званого старого Нового року, тобто Нового року за Юліанським календарем, чинним в Росії до Жовтневої революції.

І хоча експерти застерігають, що настільки довгі канікули завдають великої шкоди російському ВВП і економічному зростанню, та пересічних росіян ці аргументи не переконують. Плюс тільки в тому, що в Москві, де зазвичай не проїхати, цілих два тижні немає заторів. Ну і потирають руки продавці алкоголю, який у ці дні стає товаром першої необхідності. На початку січня його легше купити, ніж свіжий хліб.

 

Оригiнал матерiалу:
http://wyborcza.pl

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".