Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

01.03.2010

 

 

Держава має приділити

більшу увагу розвитку спорту

 

Добігла кінця зимова Олімпіада у Ванкувері. Її результати стали невтішним нагадуванням про відсутність належної державної уваги до розвитку спорту. Українці не привезуть з Канади жодної олімпійської медалі. Найвищий результат, який вдалося отримати нашим спортсменам, – п’яте місце Андрія Дериземлі у спринтерських змаганнях з біатлону.

Окрім суму і розчарування за другу в історії України Олімпіаду без медалей, провальні результати змушують замислитися про перспективи розвитку вітчизняного спорту. Не можна приймати відмовки, начебто у нас складно займатися зимовими видами спорту і такий стан речей природний для „південних” країн. Адже Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, прибалтійські країни змогли здобути олімпійські нагороди попри те, що зими там анітрохи не холодніші, ніж в Україні.

Провина за цьогорічну поразку наших спортсменів цілком лежить на органах влади, які не змогли (а радше не захотіли) забезпечити належних умов для тренувань, невдало організували та неналежним чином профінансували підготовку до Олімпійських ігор. Наразі в Україні є лише 4 повноцінні льодові стадіони, в той час як у відносно невеликій Словенії таких стадіонів – 62. Більше того, з 2007 року реалізовується державна програма „Хокей України”, що передбачає будівництво до 2012 року 60 льодових майданчиків. Проте реалізацію цієї програми, на жаль, можна поставити під питання з огляду на те, що з Держбюджету за цей час планується виділити лише 960 млн грн. Умови ж для нормальних тренувань з лижних видів спорту в Україні практично відсутні.

Ми закликаємо всі відповідальні органи звернути увагу на розвиток вітчизняного спорту, зокрема зимового. Ганьбою для 46-мільйонної держави є відсутність медалей на Олімпійських іграх. Неприпустимо, щоб єдиним нагадуванням про зимові види спорту були нечищені від снігу та льоду вулиці міст. Тому необхідно вже у бюджеті на 2010 рік передбачити системне державне фінансування як професіонального, так і любительського спорту. Також слід на найвищому рівні ухвалити національні програми з будівництва спортивної інфраструктури: не тільки стадіонів та тренувальних залів, а й спеціалізованих дитячих і юнацьких спортивних шкіл.

Переконані, що спільними зусиллями нам вдасться перетворити Україну на країну високих спортивних досягнень та здорового способу життя.

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
lesha
01.03.2010 15:38:41

Такого провалу в Україні ще не було! Міністра Павленка точно потрібно звільнити, а він замість того, щоб спортом опікуватись на дні народженні Ющенка відпочиває.

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".