Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

15.03.2010

Держава має зосередитися на подоланні безробіття

Ситуація зі зростанням безробіття в Україні є критичною. На жаль, мусимо констатувати, що обіцянки щодо створення п’яти мільйонів робочих місць так і залишилися порожніми гаслами та деклараціями. Навпаки, у важкий для країни кризовий час люди масово втрачають роботу. За даними Міжнародної організації праці, реальне безробіття в Україні збільшилося до 9,5% – за минулий рік роботи позбулися понад півмільйона людей.

Натомість Держкомстат зазначає, що на обліку служби зайнятості сьогодні перебуває 526,7 тис. українців. Проте цим офіційним даним довіряти не можна. Насправді далеко не кожен безробітний звертається по допомогу до служби зайнятості. Натомість Держкомстат тішить країну оптимістичною статистикою, яка дуже відрізняється від реальності. Утім, Міжнародна організація праці за власною методологією порахувала, що справжня кількість безробітних в Україні становить 2,097 млн людей і протягом року зросла на 518,7 тис. До речі, цікаво, що цифри зростання безробіття, які наводить Міжнародна організація праці, майже дорівнюють кількості формально зареєстрованих у службі зайнятості безробітних.

Слід наголосити, що проблема безробіття у кризовий час також торкнулася інших країн. Проте там вона не набула таких масштабів, як в Україні. Скажімо, у Данії відсоток безробітних від загальної кількості працездатного населення становить лише 3,5%, у Нідерландах, Ірландії і Австрії – 4-4,5%, а у Сполучених Штатах Америки, з яких розпочалася криза у фінансовому секторі економіки, нараховується лише 6,1% безробітних. Тож показники „стабільності” від української статистики змушують поставити під питання ефективність кроків влади задля забезпечення зайнятості населення.

Для подолання безробіття необхідно активізувати роботу служби зайнятості та виконавчої влади у цьому напрямку. Потрібно негайно розробити цільову державну програму з працевлаштування незайнятого населення та передбачити для її реалізації відповідне бюджетне фінансування. Також слід запровадити систему податкового стимулювання роботодавців, які працевлаштовують людей у кризовий час. Україна має фахівців, гідних високооплачуваної роботи за спеціальністю. Обов’язок держави – забезпечити кожному можливість працювати.

 

Політвиконком Народної Партії

 

Коментарі
гость
17.03.2010 16:25:34

На справді, Центри зайнятості це пилосмоки для викачування грошей з бюджету. Якщо закрити 50% цих центрів, країна лише виграє.

Гість
17.03.2010 10:53:20

На сьогоднішній день Центри зайнятості мають шикарні офіси і потужну матеріально-технічну базу, але віддача від них на жаль мінімальна

Yakimenko
15.03.2010 16:46:59

Да, проблему безработицы обязательно нужно решать! Будем надеяться, что народники сумеют отстоять решение этой проблемы. Ведь без занятости населения нельзя построить успешное и благополучное общество.

Оксана
15.03.2010 12:55:55

Очень актуальная проблема. Стоит посмотреть, сколько молодежи стоят реализаторами на рынках, постепенно спиваясь и деградируя. Людям нужна постоянная занятость, которая дает чувство коллектива, уверенность в завтрашнем дне и уважение к самому себе. Без создания новых рабочих мест и государственной программы мы не выйдем из того тупика, куда нас загнали. Похоже, кроме НП, об этом никто не думает.

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".