Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

24.03.2010

Стабільні і справедливі пенсії – соціальний обов’язок держави

У першому кварталі 2010 року стабільність і своєчасність пенсійного забезпечення опинилася під загрозою. За даними Міністерства фінансів, дефіцит Пенсійного фонду становить 29,8 млрд гривень. У результаті виникла цілком реальна проблема затримок із виплатою пенсій. Особливо ж гостро це питання стоїть перед тією категорією громадян, для яких пенсія – єдине джерело доходів. Адже ці люди найбільше залежать від своєчасності виплати пенсії.

Літні люди, які заслужили право на допомогу і підтримку держави важкою працею і всім своїм життям, не повинні рахувати копійки в очікуванні, коли відповідальні за це органи спроможуться виплатити їм пенсію. Тому не можна допустити зривів у системі держфінансів. Обов’язок влади – забезпечити своєчасність усіх соціальних виплат, передусім пенсій. Задля цього, в першу чергу, потрібно у найкоротший термін розробити та прийняти Державний бюджет на 2010 рік. Гроші мають виділятися згідно із законом, а не у „ручному режимі”. Також слід акумулювати необхідні грошові резерви на рахунках Пенсійного фонду, щоб ліквідувати загрозливий для стабільності і своєчасності пенсійного забезпечення дефіцит.

Разом з тим дедалі більшої актуальності набуває питання відновлення справедливості при визначенні розмірів пенсій. Дивною та нецивілізованою виглядає ситуація, коли мінімальна пенсія становить 695 гривень, а максимальна сягає 46 тис. грн., перевищуючи мінімальну у 66(!) разів. Середній же рівень пенсій у грудні 2009 року складав 999,4 гривні. У той же час пенсіонери з числа колишніх працівників Кабміну отримують у середньому понад 10 тис. грн, а народні депутати – 15443 гривні на місяць.

Такий величезний розрив між сумами пенсій пересічних громадян та чиновників вищого рівня є абсолютно неприродним для країни, яка декларує прихильність до європейських цінностей. Так, у країнах Європейського Союзу співвідношення мінімальної та максимальної пенсії становить у середньому 1:5, а у Франції взагалі – 1:2, причому мінімальна пенсія там є не нижчою, ніж 700 євро і нараховується у розмірі щонайменше 50% від середньої зарплати протягом 11 останніх років трудового стажу. У Німеччині ж і Данії мінімальна пенсія перевищує 800 євро на місяць. У Великій Британії ця сума є дещо нижчою і становить 600 євро. Причому варто наголосити, що мова тут лише про державні виплати, у той час як більшість європейців додатково отримують гроші з приватних пенсійних фондів.

Україна має прагнути до європейського рівня соціального, у тому числі пенсійного, забезпечення. Першочергове завдання влади на цьому шляху – встановлення справедливого співвідношення мінімальних та максимальних пенсій, яке слід законодавчо визначити на рівні 1:5. Справедливість при нарахуванні пенсій і стабільність їх виплати має стати одним із ключових пріоритетів державної соціально-економічної політики. Адже літні українці заслуговують на реальну підтримку з боку держави.

 

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
гость
25.03.2010 09:36:48

Бажано ще б побачити у заяві ставлення партії і депутатської фракції у ВРУ до питання збільшення пенсійного віку для жінок та урізання пенсійних виплат працюючим пенсіонерам (про що вже неодноразово натякав новий уряд країни).

darmoln
24.03.2010 21:57:32

Громадяни нашої держави потребують вчасних пенсійних виплат - за їх відсутності тягар лягатиме не тільки на самих пенсіонерів, але й на членів їх сімей. Неможна допускати такого стану в країні. Сподіваюся, Народна Партія зможе здолати цю проблему!

Гість
24.03.2010 14:34:48

У цивілізованих країнах пенсія це час заслуженого відпочинку, а нас - період боротьби за виживання.

Оксана
24.03.2010 14:24:47

Еще обсчитать нужно, какую сумму из госбюджета ежемесячно(!) выкачивают те госслужащие и приравненные к ним лица, которые находятся на пенсии и которым прподлен срок нахождения на службе! Вот уж где вопиющая несправедливость. Нашим депутатам обязательно надо этим заняться.

Voronyanska@ukr.net
24.03.2010 12:28:10

Стабільні і справедливі пенсії – соціальний обов’язок держави!!!Дійсно, слова надзвичайно актуальні для нашої країни... Але чи завжди про це памятає держава?!І дуже правильно і важливо,що Народна Партія ініціює підняття даного питання, яке уже давно потребує його розгляду та вирішення! Добре, що Народна Партія на чолі з Володимиром Литвином займаються даним питанням, значить його вирішення буде "не за горами"!!!!!

Yakimenko
24.03.2010 10:59:57

Народна Партія - це, напевно, єдина політична сила, яка переймається проблемами пенсіонерів. Дай Боже, щоб ця робота народників увінчалася успіхом!

Топ - новина
Добрі люди – земляки!

25.07.2019

Народна мудрість вчить: коли не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до неї. Тому як данність сприйняв результати голосування у 65-му виборчому окрузі.

Публікації
На саммите «большой семерки» глава ООН объявил «чрезвычайную климатическую ситуацию»

16.09.2019