Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА ПОЛІТВИКОНКОМУ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

09.03.2010

 СКАЖЕМО “НІ” ГЕНЕТИЧНО МОДИФІКОВАНИМ ПРОДУКТАМ В УКРАЇНІ!

Народна Партія  висловлює глибоке занепокоєння   станом  державного  контролю за  поширенням в  Україні продуктів харчування, що містять генетично модифіковані організми. Прозорий та усталений механізм маркування продуктів харчування на наявність ГМО досі залишається не впровадженим у життя. Відтак український споживач, на відміну від європейського, не має чітких відомостей про те, який насправді продукт він купує.

Для захисту вітчизняного споживача від шкідливих продуктів харчування народними депутатами  „Блоку Литвина” до Верховної Ради був поданий законопроект „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання інформації про вміст у продукції генетично модифікованих компонентів”. Законопроект впроваджує чіткий припис – продукт повинен містити позначку про наявність або відсутність у його складі генетично модифікованих компонентів. Законопроект вводить і більш жорстку систему санкцій за порушення даного припису. Підтримана Верховною Радою, ця ініціатива набула сили закону.

Однак окремі лобісти не припиняють спроб знівелювати даний здобуток. Тривожним сигналом є намагання Міністерства економіки у будь-який спосіб обмежити сферу дії даного законодавчого акта. Недавнє рішення урядовців скасувати товарне маркування ”БЕЗ ГМО” не тільки суперечить духу та змісту розробленого „Блоком Литвина” закону, а і є черговою спробою високопосадовців ввести громадян в оману. У більш віддаленій перспективі такі дії  прискорять процес перетворення України із потужного виробника натуральної сільськогосподарської продукції на імпортера ГМО-продуктів.

У нинішніх умовах кризи захист інтересів покупців потребує першочергової уваги. З цією метою ми закликаємо відповідальних політиків виявити позицію справжніх патріотів і надалі підтримувати законодавчі ініціативи Народної Партії щодо надання правдивої інформації про вміст ГМО у харчових продуктах.

 

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
Наталья Сергеевна
10.03.2010 10:54:09

Безусловно очень важная и крайне актуальная на сегодняшний день тема! Генно-модифицированные компоненты содержатся сегодня даже в продуктах, предназначенных для детского питания, что уже говорить о взрослых. И всяческие предупреждения на упаковках отсутствуют, только мелко-мелко где-то вскользь упомянуто, что и не понятно. Это недопустимо.

Гість
09.03.2010 14:56:19

Давно час піднімати це питання, а то вже одну хімію їмо.

***
09.03.2010 14:53:24

надзвичайно важлива тема; вважаю, що потрібно на черговому засіданні Верховної Ради України відкрито оголосити відповідних "лобістів" і в першу із числа тих, які "працюють" депутатами українського партламенту.

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".