Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

14.04.2010

 

Світова спільнота потребує створення нової системи колективної безпеки

 

Ми живемо у небезпечному світі. Переконуватися у цьому постійно змушують численні теракти, які мало не щотижня забирають життя сотень людей, неперервні локальні військові конфлікти у „гарячих точках” та глобальне геополітичне протистояння. Лише від терактів щороку гине понад 20 тисяч мирних жителів, причому ця сумна цифра зростає з року в рік. Людство не може і не повинно жити у світі, де страшно їздити у метрополітенах мегаполісів, користуватися літаками або працювати в офісних багатоповерхівках ділових столиць.

Очевидно, що навіть країни-світові лідери не здатні розв’язати проблеми безпеки самотужки. Тому нагальною і першочерговою у сфері міжнародної політики є необхідність створення нової системи колективної безпеки. Вона має будуватися на трьох основних „китах”: неухильному дотриманні норм міжнародного права; відмові від „політичного егоїзму” світових держав та запровадженні системи взаємних компромісів і поступок; антитерористичній співпраці всіх без винятку членів світової спільноти.

Сьогодні система норм міжнародного права фактично зруйнована прецедентами порушення територіальної цілісності держав, ігноруванням фундаментальних прав людини на догоду геополітичним і економічним інтересам. Тому необхідно відновити дієвість міжнародного права, передусім, через відновлення довіри до інститутів, які покликані його захищати та взаємної довіри між світовими державами. Неможливо вибудувати безпечний світ, доки ціна бензину буде вищою за ціну людських життів і за стабільність у цілих регіонах, багатих на нафту. Країни-лідери мусять усвідомити, що іноді потрібно поступатися національними інтересами заради загального миру та уникнення військових конфліктів. Це також потребує відновлення впливу міжнародних регулюючих організацій, передусім ООН, яка втратила колишню роль арбітра у новому багатополярному світі.

Важливим інструментом забезпечення світової стабільності має стати боротьба з тероризмом. Для цього при Організації Об’єднаних Націй слід створити потужний антитерористичний центр, який би дав змогу об’єднати зусилля окремих країн у цьому напрямку. Проте діяльність будь-яких подібних органів має проводитися на засадах суворого дотримання прав людини. Неможливо встановлювати безпеку для одних, катуючи інших у антитерористичних тюрмах.

Віримо, що у світових лідерів вистачить розуму і волі дослухатися до цих порад та об’єднатися для створення нової системи колективної безпеки. Адже ніхто не хоче, щоб у підручниках історії наш час залишився століттям локальних війн і тероризму.

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
Оксана
14.04.2010 12:58:29

Коллективная система безопасности и защиты от терроризма - это важно. Но не менее важна и защита своих граждан. а это прежде всего возможность жить в правовом государстве. где уважают закон. Действительно. только Народная Партия понимает, что обеспечив защиту своих граждан, можно решать более глобальные проблемы.

Yakimenko
14.04.2010 10:52:12

Необхідно посилити роль та вплив міжнародних інститутів, які б регулювали відносини між державами та забезпечували стабільність. Правильно сказано у заяві, що одним з ключових таких інститутів має стати ООН, роль якої у останні десятиліття значно зменшилася. Світу потрібні потужні та впливові наддержавні арбітри, здатні наводити порядок.

Гість
14.04.2010 10:46:27

Жодна сильна держава не може вберегтися від тероризму. Приклади США та Росія. Лише позаблоковий статус та нейтралітет можуть нам забезпечити відносну безпеку.

Voronyanska@ukr.net
14.04.2010 09:58:35

Забезпечення порядку та безпеки потребує об'єднання зусиль всіх світових держав. Дуже правильно, що Народна Партія підіймає такі важливі державницькі питання!

Komarova
14.04.2010 09:50:33

Дійсно, безпека громадян - надактуальна проблема. Її потрібно забезпечувати тільки на правовій основі. Бо без чітких правил гри неможливо наводити порядок. Люди мають право жити так, щоб не боятися ані війн, ані тероризму.

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".