Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

15.04.2010

 

Непорушність державного кордону – запорука незалежності та суверенітету України

 

Якщо театр починається з вішалки, то суверенна країна починається з державного кордону. Тому спроби зазіхнути на цей кордон є не просто недружніми кроками сусідніх держав, а особливо неприйнятним і цинічним порушенням нормальних двосторонніх відносин. Після претензій щодо територіальних вод навколо українського острова Зміїний наступною спробою Румунії порушити міждержавний кордон став інцидент щодо острова Майкан на Дунаї.

Румунська вимога перенести кордон з фарватера між островами Бабин і Майкан до протоки між Майканом і українським берегом є абсолютно безпідставною і неправомірною. Той факт, що румунський фарватер замулився зовсім не означає, що Україна має поступатися частиною своєї території.

Правильно, що Міністерство закордонних справ України одразу заявило про відсутність в української сторони намірів змінювати лінію кордону з Румунією. Проте реакція України на необґрунтовані територіальні претензії має бути жорсткішою, адже тут для нашої країни є два принципові аспекти. По-перше, територіальна цілісність України має бути непорушною у будь-якій ситуації та за будь-яких умов. Поступитися маленьким ненаселеним островом Майкан означає продемонструвати слабкість і дати підстави для інших претензій. Суверенна країна мусить захищати не лише острови і територіальні води, а кожен міліметр своєї землі.

По-друге, румунські претензії мають під собою економічне підґрунтя. З того часу, як Україна п’ять років тому збудувала глибоководний канал із Дунаю у Чорне море через гирло Швидке, все більше кораблів надають перевагу йому, а не румунським протокам. Відповідно, Україна на цьому заробляє, а Румунія втрачає прибутки. Якщо ж кордон перенести, то суднохідний коридор стане спільним і гроші доведеться ділити навпіл. Тому збереження нинішнього кордону – є безумовним національним економічним інтересом України. Поступатися ним безвідповідально та неприпустимо.

Вищому керівництву нашої держави слід раз і назавжди дати зрозуміти всім країнам-сусідам, які мають до нас територіальні претензії, що Україна остаточно відбулася і утвердилася в нинішніх кордонах. Державний кордон України не переглядатиметься за жодних умов. Переконані, що у нас вистачить мужності, сили і мудрості, щоб захистити свою Батьківщину!

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
darmoln
23.04.2010 21:14:14

Переглядати кордони - просто продемонструвати, що ми безхребетні. Відповідальна влада, що любить свою країну не на папері, і має мужність сказати "ні", ні в якому разу не може поступитись. Сподіваюся, Народна Партія не буде допускати подібних прецедентів, бо її Лідер не зраджує!

гость
16.04.2010 13:33:43

Про який перегляд кордону може йтися взагалі? НІХТО після Другої світової війни не відміняв міжнародних угод про непорушність зовнішніх кордонів. Україна мусит і зобов"язана розвинути свої Збройні сили до такого рівня, щоб ні у близьких сусідів, ні у далеких від нас країн навіть думки не виникло про можливість перегляду нашого державного кордону. Вже зробили одну помилку і повелися на "справедливий" європейський суд.

Гість
16.04.2010 13:14:52

Немає нічого гіршого, як перегляд кордонів. Саме з цього починалася більшість воєн. Думаю, що наша держава зможе захистити непорушність своїх кордонів. Але вже час подбати і про боєздатність нашої армії.

Оксана
16.04.2010 11:02:11

Правильно!!!

Voronyanska@ukr.net
15.04.2010 13:12:18

Кордон — невід’ємна ознака суверенітету будь-якої держави, невід’ємний і обов’язковий чинник формування цілісного державно-територіального організму. А тому збереження нинішньої лінії кордону нашої держави дійсно перш за все є національним економічним інтересом України. Тому повністю розділяю і підтримую занепокоєння народників цим питання!

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".