Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Держава має піклуватись про здоров’я нації

07.04.2010

 

День здоров’я, який традиційно відзначається в Україні на початку квітня, дає привід замислитися над своїм здоров’ям, адже з року в рік рівень здоров’я українців стрімко погіршується. Така тенденція є наслідком низького рівня медичного обслуговування в Україні та недостатньої уваги самих українців до власного самопочуття.

Їжа як засіб боротьби з людством

Сьогодні, зважаючи на постійну зайнятість пересічних українців, широким попитом у споживачів користуються напівфабрикати. Здавалося б смачна, поживна їжа, як зазначають виробники, проте вони не наголошують на тому, що ці продукти містять рослинний білок – сою, яка може бути генно-модифікованою.

Мабуть, складно знайти у світі людину, як б не чула про використання генетично модифікованих продуків та їхній вплив на організм людини. Проте в Україні цій темі не приділяють достатньо уваги ні з боку інформаційних служби, ні з боку керівництва держави. ГМ-культури продовжують розповсюджувати в світі, адже цей бізнес є досить прибутковим. Не проводиться достатньо досліджень стосовно впливу ГМО на організм людини.

Сьогодні здебільшого порушується питання негативних наслідків вживання генетично модифікованої сої, яка міститься в шоколаді, молоці, м’ясних виробах, проте є ще ГМ-кукурудза, ГМ-картопля, є навіть модифікований рис, із підвищеним умістом вітаміну А. Минулого року австрійські вчені довели, що вживання ГМ-кукурудзи призводить до порушення репродуктивної функції та патології внутрішніх органів. А тепер уважно придивіться до того, що їсте ви та ваші діти, і подумайте, чи з таким раціоном харчування ви можете сподіватися на онуків?

В Україні немає достовірної інформації стосовно кількості вживання продуктів, які містять генетично модифіковані організми, навіть немає правдивої інформації, яку сою вирощують на полях нашої держави. За різними даними ці цифри становлять від 30% до 50%. Канада, США, Аргентина, Бразилія, Китай, Індія будучи основними країнами-виробниками ГМ-культур, все ще намагаються «потоваришувати» з цим «ноу-хау». До речі, китайці, вирощуючи американську (модифіковану) сою, самі її не використовують, відправляючи продукцію на експорт.

В Україні з 1 липня 2009 року виробники продуктів харчування при використанні сировини, яка містить ГМО, мають відповідним чином маркувати свою продукцію. Проте сьогодні на полицях магазинів швидше можна знайти упаковку з маркуванням «без ГМО». Тож ми до цього часу не маємо об’єктивної інформації, що споживаємо і який це матиме вплив на наш організм.

Повний перелік тих продуктів, які виготовляються з використанням ГМО-сировини, ніхто не може оприлюднити, але з упевненістю можна сказати, що він досить великий. І якщо постійно вживати м’ясні делікатеси, напівфабрикати, то накопичення шкідливих речовин в організмі не уникнути. А якщо додати до цього несприятливу екологічну ситуацію в країні, то можна отримати об’єктивні причини перманентного зменшення тривалості життя українців.

Онкологічна хвороба – це не вирок

Рак молочної залози є основною причиною смертності від онкопатології жіночої популяції – генофонду нації. Так, серед чинників смертності жінок працездатного віку рак молочної залози посідає перше місце. В Україні від цієї хвороби щогодини вмирає одна жінка. Кожна хвора жінка втрачає 17-18 років життя, а в цілому, смертність від цього захворювання призводить до щорічних втрат 35 тисяч людино-років у найбільш продуктивному віці.

Поряд з цим світовий досвід (США, Швеції та інших країн, де існують програми боротьби з раком молочної залози) показує, що завдяки державному втручанню смертність від цієї хвороби зменшується на 30 - 60%.

У нашій країні ця проблема катастрофічно зростає саме через відсутність налагодженої системи масової діагностики та профілактики та системи мамологічної служби. Як наслідок, у більшості випадків рак діагностується у занедбаних стадіях, що збільшує смертність до 30%.

Слід також врахувати, що передракова патологія молочних залоз в Україні є однією з головних складових здоров’я жінки, і ця хвороба все частіше вражає молодих жінок та дівчат-підлітків.

Статистика вражає, і, на жаль, далеко не всі розуміють, що цю проблему треба вирішувати. Так, досі не прийнято законопроект народного депутата України фракції «Блок Литвина» у Верховній Раді України Олега Зарубінського «Про профілактику, діагностику та лікування передраку та раку молочної залози». Його прийняття дасть змогу покращити організацію мамологічної служби в Україні, систематизувати її та створити координуючий лікувально-діагностично-реабілітаційний мамологічний центр. Однією з важливих функцій такого центру має стати підготовка висококваліфікованих фахівців для кожного рівня мамологічної служби, створення, перевірка та апробація нових варіантів лікування, розробки науково-методичного супроводу програм за найважливішими розділами мамології, новими методами ранньої діагностики, профілактики.

Хвороби з дитячим обличчям

Сьогодні лікарі скаржаться, що діти часто погано почуваються, не можуть зосередитися на навчанні, втрачають свідомість під час уроків, скаржаться на головні болі, запаморочення. Спеціалісти наголошують, що сучасні діти хворіють «дорослими» хворобами: підвищення тиску, проблеми із зором, онкологічні захворювання. У багатьох випадках лікарі просто безсилі, адже в Україні не вистачає ні обладнання, ні донорського матеріалу для лікування хворих.

Так, сьогодні близько 20 дітей чекають своєї черги на трансплантацію кісткового мозку, адже операція дороговартісна і виконується тільки за кордоном. Деякі діти помирають, так і не дочекавшись операції. Батьки б’ють на сполох, звертаються у різні інстанції та владні кабінети, адже власних заощаджень на таке лікування не вистачає. І майже скрізь чують відмову, залишаючись із неминучою смертю дитини віч-на-віч.

На відміну від інших високопосадовців, Голова Народної Партії Володимир Литвин розуміє, що майбутнє України за дітьми і їхньому здоров’ю потрібно приділяти увагу у першу чергу. Так, минулого року спільно з народним депутатом України М.І.Деркачем підготували законопроект №5237 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» (щодо збільшення видатків на лікування громадян за кордоном). Дякувати Богу, цей закон був підтриманий 318 народними депутатами, оскільки він передбачав виділення додаткових коштів у сумі 22 млн.грн на лікування громадян України за кордоном. Прийняття цього закону дало можливість забезпечити проведення операцій онкохворим дітям, які потребували трансплантації кісткового мозку та знаходилися на черзі в Міністерстві охорони здоров’я України. 

Вихід є

На жаль, не всі хвороби людина може вилікувати самостійно, проте зберегти власне здоров’я під силу кожному. Звичайні поради, які є актуальними як 20 років тому, так і сьогодні, здаються банальними. Проте не слід забувати, що байдужість навіть до невеликого погіршення самопочуття може призвести до тяжких наслідків. А натуральні продукти, свіже повітря, активний відпочинок, здоровий сон є запорукою не тільки гарного настрою, а й міцного здоров’я. Тож бережіть себе і будьте здорові!

 

Наталія Куксенко

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".